Onko se juvalla vai missä? Ja onko tuotteet niin hyviä, kun kehutaan?
Siiskosen leipomo
49
4890
Vastaukset
- alf 2
Löytyy Mikkelin ja Juvan väliltä. Kyllähän niitä syö paremman puutteessa.
- ei puutteessa
saako jostakin parempaa?
- laatua
ei puutteessa kirjoitti:
saako jostakin parempaa?
Kyllä minä ostan Moilasen leipää kun menen tallille ja syötän sitä osku possulle tuntuu maistuvan mutta sehän syö ihan mitä vaan saa viimeeksi söi varvassandaalini. Itse ostan Siiskosen kauraleipää tai marskinlimppua ja nautin joka palasta.
- Anonyymi
ei puutteessa kirjoitti:
saako jostakin parempaa?
Vaikka mistä saat parempaa tai ainakin halvempaa.
- voita päälle
Hyvät leivät leipoo Siiskosen kotileipomo.
- TYYTYVÄINEN
KYLLÄHÄN SIISKONEN HYVÄÄ YRITTÄÄ TEHDÄ MUTTA PRIIMAA PUKKAA TULLA KOKO AJAN .
T. VAKI ASIAKAS - juvanherkkuu
Taas kävin mökillä aivan pakko on pysähtyy ja ostaa niitä kauraleipiä mökille ja paluu matkalla kotiin taaskin ostin yhteensä 6 leipää ei siihen vaan kyllästy
- Anonyymi
Leipä tavanomaista, kerran syötiin noutopöydästä, oli muka uusia perunoita soosin kanssa. Rupisia, kitusia pottuja , kuin eräässä laulussa. Nyt mennään aina ohi.
- Siiskosen fani
Siiskosen rinkelisämpylä ja maustettu patonki (en muista mimeä) ovat parhaat mitä olen koskaan syönyt. (Olen asunut ja syönyt erilaisia leipiä Kanadassa, Saksassa, Sveitsissä sekä työreisuilla Aasiassa sekä entisessä N_liitossa).
Oikein odotan taas kevättä jolloin seuraavan kerran pääsen Siiskoselle.
Ei pidä unohtaa myöskään erinomaista lounaspöytää.
Jutteleppa myös kokin kanssa. Savon murteella kerrotut jutut kohottavat taatusti mieltä. - kantajuvalainen
Uusi tielinjaus vie autoliikenteen ohi paikan. Tulee perinteinen Sulo Vilenin huoltamo.
Taitaa muutaman vuoden päästä konkurssi kolkutella portilla.- laatua
Ei kuule se on vaan parempi että tie linjaus muuttuu että saavat paremmin mahtumaan laajennuksen. se on aivan sama vaikka Leipoisivat saaressa kun tekee hyviä tuotteita niin menekki on taattua. Ihmiset tulee vaikka soutamalla hakemaan laadukkaita tuotteita.
- pieksämäeltä
Parasta mitä voi tehdä housut jalassa syödä siiskosen kauraleipää VOIN KERA
- laatua
laatua kirjoitti:
Ei kuule se on vaan parempi että tie linjaus muuttuu että saavat paremmin mahtumaan laajennuksen. se on aivan sama vaikka Leipoisivat saaressa kun tekee hyviä tuotteita niin menekki on taattua. Ihmiset tulee vaikka soutamalla hakemaan laadukkaita tuotteita.
Siihen ei meinaan ihan pieni laituri riitä
- Anonyymi
laatua kirjoitti:
Ei kuule se on vaan parempi että tie linjaus muuttuu että saavat paremmin mahtumaan laajennuksen. se on aivan sama vaikka Leipoisivat saaressa kun tekee hyviä tuotteita niin menekki on taattua. Ihmiset tulee vaikka soutamalla hakemaan laadukkaita tuotteita.
😅 Näin on!
- f01
Tottakai se on Juvalla. Ihan niin kuin kaikki muukin.
- Torillenyt
Juva mainittu! Torilleeeee! Mutta millehän sitä kannattais mennä, että olis ihmisiä?
- Asukas247
Mennään sinne Juvan torille ja kerätään ajankuluks penarityttöjen viskomat roskat?
- Anonyymi
Juvalla on aikas piärevä meininki.
- Sulkkuuikävä
Onkos sitä Suloo näkyny siellä?
- Anonyymi
Penttikin pystyi Juvalla työntään viälä sentin!
- makuelämys
Viikonlopulla kävin mökillä aivan pakko poiketa hakemassa kauraleipää useempi mukaan ja taas jaksaa odottaa kesää
- laatuapitääolla
Ostin pieksämäkeläisen leipurin leipää että ne ovat niin jouhosia ja kuivia,että perseenreikä tukkeentuu.
- kauraleipäaate
taitavat olla ns. työväen ihmisiä kun Mikkeli ei huolinut aikanaan alueelleen niin investoivat Juvalle. tuotteet on kyllä ensi luokkaisia
ainakin Aili Siiskonen niminen nainen oli eduskunnassa 70-luvula tepasteiljoiden puolueesta. liekö ollut sammaa sukua- Tarkkatieto
Ei liity Aili Siiskonen leipomon hommiin millään tavalla.Erään lomakodin toiminnassa oli kyllä mukana.
- Anonyymi
Ai eikö Mikkelille kelvanneet Taavitsaisen tovereitten veroeurot?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai eikö Mikkelille kelvanneet Taavitsaisen tovereitten veroeurot?
Taavitsaisen tovereilla taisikin olla ruplia säkkikaupalla.
- ohikulukija
on noita siiskosen tuotteita tullut syötyä, ja baarissakin käytyä lounaalla. Ei oo mitään valittamista. Hyvin tuntuuu firmalla menevän.
- syöjä
kauraleipä varsinniin on hyvvee
- äitykkä
Kyllä viedään Siiskosen kauraleipää Helsinkiin tuliaisiksi,hyvää on.
- Ohikovaa
Taidatte olla sukulaisia kaikki. Siiskonen mainosti aikoinaan kahvia ja munkkia tienvarressa olisiko ollut 2,5 €. Koskaan sitä ei saannut. Kerran tarjosivat munkin sijaan voipullaa, sanoin käy, mutta hinta olikin 5,30€. No mentiin sitten syömään uusia perunoita ja pihviä, pihvi ja lisukkeet olivat hyviä, uudet perunat taas olivat rupisia, pikkuisia mukuloita. Kuorin niitä 5kpl ja sai kahden perunan annoksen lautaselle.Kyllä hieno , kallis ruoka ei vaadi kuorimista. Katso kuinka punaisen piipun uuni oksentaa kyljistään.
- Usseemmanniikerran
Noh, nimim. ohikovaa on sitten hyvä ja ajaa ohi ja kovaa, toki rajoituksien puitteissa. Tuollasia kitisijöitä ei kehtoo kahella, etenkään syyessään.
Siiskosen lounaspöytä yksi parhaita tienvarren ruokapaikkoja, vaikka en aivan vakikävijä olekaan. Leivätkin maistuu, mitään rutisemista ei miulla ole.
- Kotikokki
Moilasen ilmanpainesämpylät jää hyväksi kakkoseksi Siiskosen sämpylöille. Tosin täytyy sanoa että mitä enemmän valikoimaa, sitä huonommaksi laatu käy. Kuivia käppyröitä leivät nykyään. Enpä kehtaa ajella leivän perässä, teen itse. Saan just sellaista kuin haluan. Tuoretta ja maukasta sekä pehmeää. Joskus ostanut Siiskoselta leivoksia, kalliita olivat. Täytekakut Siiskosella on hyviä kyllä. Ruokatarjoilusta en tiedä sanoa, en ole kokeillut.
- wham
Juwalla se on Mikkelin tien varresa
- Anonyymi
Piarun hajusta tiedät olevasi aika nñ
- Anonyymi
kauraleipä on älyttömän hyvää!
- Anonyymi
Hiekkaa jatkeena.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hiekkaa jatkeena.
Siltä se maistuukin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hiekkaa jatkeena.
Hiekkakkujako ne onkin????
- Anonyymi
Kato paljonko siinä on kauraa mulla 4,90e kauraleivässä 23% siinä sitä kauraleipää.Ja viimeksi kun otin kahvia täyttä kuraa.Ikävää että kotileipomo Björn Varkaudessa on lopettanut siellä osattiin tehdä kunnon leivät.
- Anonyymi
Monesti nisujauhoja sejassa.
- Anonyymi
Henkilökunta tympeää, on asiakkaana ei toivottu olo. Ajan ohi aina
- Anonyymi
Milloin Kotileipomo Siiskonen Avaa Myymälän Mikkelin Kauppakeskus Stellassa
- Anonyymi
Nokka pystyssä ohi ajavalle ei ole ihmekään, jos kaikki näyttää tympeälle, näille herraskaisille kaikesta valittaville täydellisyyksille. Hyvää aitoa mualaishenkistä palvelua ja ruokaa saa, kun itse käyttäytyy .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Milloin Kotileipomo Siiskonen Avaa Myymälän Mikkelin Kauppakeskus Stellassa
Niin just ! Se olisi lähiruokaa . Mutta kyllä niitä leipiä on kaupassakin myynnissä.
- Anonyymi
Oikeesti...ajoin ohi, koska ei mitenkään hyvin näkyvä, varsinkaan talvella pimeällä. Vaikka tuijissa näkyy palavan jouluvalot toukokuussakin
- Anonyymi
leipää leipää
leipää- Anonyymi
Juvalla usein kuultu.
- Anonyymi
jauhelihakeitto
- Anonyymi
Siiskosen kuppila myös Juvan kirkolla.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6516953Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?414674HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa2972657- 1381944
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1321569Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon3961512- 161419
Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E101293Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki191105mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k101049