Porttikielto koiratrimmaamo Phantom:iin

nikita147

Käsittämätöntä asiakaspalvelua:
Riihimäessä Phantom -nimellä toimiva koiratrimmaamo antoi yhdelle vakioasiakkaalleen porttikiellon. Asiakkaalla on kaksi keskikokoista villakoiraa ja rahaa trimmaamolle vietiin vuositasolla yli 500 euroa. Luulisi kiinnostavan ketä tahansa yksityisyrittäjää. Mutta ei. Ja jos edes porttikielto tulisi vaikka negatiivisen palautteen annosta, mutta ei,vaan lörpöttelystä yrittäjän ystävien ja siskon kanssa, jotka hengailee liikkeellä aina..? Niin onhan tämä omituista... Kirjoitan tämän tänne siksi, että ko. firmasta hiukan keskusteltaisiin. Minusta asiakaspalvelu on tällaisenkin busineksen a- ja o. Ja hyvistä asiakkaista kannattaisi pitää huolta. Enpä ole koskaan aiemmin moista kuullut. Sen verran positiivistakin palautetta täytyy toki antaa - että ko. trimmaamo / trimmaaja osaa kyllä trimmata - siitä ei toki ole kyse. Nyt täytyy siis löytää uusi trimmaamo Hyvinkää-Riihimäki akselilla. Helsingistä niitä toki löytyy.

9

825

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ???+++

      siis mitä... ? porttikielto lörpöttelystä? Nyt ei taida olla ihan koko totuus... ? Millaista lörpöttelyä tuo tarkoitaa?

    • Nuori koiranomistaja

      SIIS MITÄ IHMETTÄ?! Miten tuommoisesta voi tulla portti kielto?! Siis puhuu tämän yrittäjän tuttujen kanssa?! Siis what....?!?!?!?!?!?!??!?!??!?!?!?!?

    • minäkin trimmaan

      Mitäs lörpöttelit. Yrittäjällä on vara valita asiakkaansa. Jos lörpötellään ja hengaillaan työtä tekevien jaloissa hidastaen työntekoa niin siinä kuule kusee koko päivän aikataulut. Joten jorinan sitten muina aikoina.

      • Trimmi

        Tuskin kukaan jutustelee jos on tulevia asiakkaita/trimmattavia, joten ei aikataulut ole varmaankaan kärsineet. Ehkä taustalla on jokin muu asia.


      • Vehniksen taluttaja
        Trimmi kirjoitti:

        Tuskin kukaan jutustelee jos on tulevia asiakkaita/trimmattavia, joten ei aikataulut ole varmaankaan kärsineet. Ehkä taustalla on jokin muu asia.

        Kyseinen trimmaaja on aika urvelo jos ei raha kelpaa. Olenkin kuullut, että Hämäläiset on aika outoja.


      • Anonyymi
        Vehniksen taluttaja kirjoitti:

        Kyseinen trimmaaja on aika urvelo jos ei raha kelpaa. Olenkin kuullut, että Hämäläiset on aika outoja.

        Ai vaan aika...😷


    • x-asiakas

      Ko. trimmaaja on kuin luotu työlleen. Tekee työnsä perusteellisesti, ja osaa käsitellä erirotuisia koiria. Eipä ole valittamista.

    • Mörköläiset

      Ihan paras paikka, ihana omistaja joka tekee hyvin työnsä ja todellakin tulee toimeen kaikenkarvaisten koirien kanssa.

    • Anonyymi

      Omituisten otusten kerho😀

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      122
      3044
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      35
      1425
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      104
      1289
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1037
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1017
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      1008
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      947
    8. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      747
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      733
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      712
    Aihe