" Jaskari esitteli puoluevaltuustolla erilaisia tutkimustuloksia suomalaisten luonteenlaadusta ja viittasi mm. Taloustutkimuksen tekemään tutkimukseen.
- Jos suomalaisista tulee jotain taitavan ajopuun ja Euroopan luonnonmuseon välillä, se on huolestuttavaa, sanoi Jaskari.
Luonnonmuseolla hän viittasi rappeutuvaan hyvinvointivaltioon, missä asuu vanhaneva alkoholisoituva väestö, teollinen tuotanto on siirtynyt muualle ja tärkein elinkeino on turismi. "
Kannattaisi varmaan Jaskarin ensin putsata oma puolueensa alkoholisteista ja rattijuopoista ennenkuin alkaa koko Suomen Kansaa syyllistämään ...
Jaskari loukkaa Suomen Kansaa
Kaarlo Tampio
3
137
Vastaukset
- Teppo Tumpio
rattijuopoista lienee kohtuullisen pitkä.
- puhumattakaan
muista erisortin rikollisista puhumattakaan
- Otsikossa kaikki
puhumattakaan kirjoitti:
muista erisortin rikollisista puhumattakaan
...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18013608
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454940Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1543726Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402853Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201801Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525