Tuo hiippari-juttu on täyttä p*skaa

Ärsyttää kun pitää aloitella tuollaisia jonnin joutavia ketjuja! Jos tuo olisi totta tuo juttu, niin kyllä joku olisi uskaltanut vähintään nimikirjaimet tai etunimen julkaista. Siinä ei ole yhtikäs mitään rikollista, kun siitä ei voi kukaan varmaksi henkilöllisyyttä tietää. Jos onkin tosi niin syytä olisi saattaa tuo ihmisten tietoon, eikä olla noin paskahousuja!
3137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei tiedä kuin aloittaja ja minä ja sen nimisiä ihmisiä on paljon. Ja nimikirjaimet on samat monella: olisko se kivaa jos sinua ruvettaisiin syyttämään syyttömänä vain siksi että etunimi tai nimikirjaimet täsmää sinuun?
Kyllä sen palstan aloittaja näytti kuvat minulle sillä ehdolla etten niitä julkaise, siis nimiä tai nimikirjaimia.
Tosi tämä juttu on, niin moni tietää sen mutta tulisko siitä syytettä, en usko, pitäisi yllättää itse teosta.
Kuten todettu pelko ei riitä perusteeksi.
Ihan sama uskoo ken tahtoo, halutaan vain että ihmiset tietää varoa kun kukaan ei tiedä mitä se aikoo tehdä.
Ja luuletko että se poliisille kertoisi että tappaahan minä vain aioin, tai. Raiskaus vain oli mielessä. Luulemme että kyse on vain tirkistelijästä joka t-mputtaa samalla kun naiset nukkuu..
On niitäkin jotka pelkää muuta tapahtuvan,vähemmistö tosin.
Ja mitä te nimellä tai henkilön paljastamisella tekisitte,ette mitään, tulisi vain uteliaisuus tyydytettyä..
Poliisin juttu tämä on jos jotain pahaa tapahtuu..
Tuskin tuomiota tulisi vaikka hiipparoi yöllä pihapiirissä tai kun vie alushousuja narulta..
Vilpitön halu oli vain tiedottaa kun ei varmaksi tiedä sen aikeita.
No, nimmariksi sulle mieliksi kirjaimet!

Äänestä

Tätä se avohoito teettää. Pökilöt kyttää olemattomia hiippareita ja näkevät näkyjä.

Äänestä

Niin, sinunhan piti olla suljetulla tän vuoden loppuun!

Karkasitko vai pääsitkö lomalle?

Millainen paku sulla on, siis milloin pöllit sen?

Saisit halvalla naisten pikkareita ne on menossa roskiin!

Eikun saat ne ilmaiseksi, kokemuksesta tiedän että niille on käyttöä sulle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pervo runkkarit hevon kirjoitti:

Ärsyttää kun pitää aloitella tuollaisia jonnin joutavia ketjuja! Jos tuo olisi totta tuo juttu, niin kyllä joku olisi uskaltanut vähintään nimikirjaimet tai etunimen julkaista. Siinä ei ole yhtikäs mitään rikollista, kun siitä ei voi kukaan varmaksi henkilöllisyyttä tietää. Jos onkin tosi niin syytä olisi saattaa tuo ihmisten tietoon, eikä olla noin paskahousuja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu