Ala-Siikajärvellä sijaitseva Hoikkasaari on saanut uuden isännän. Lapuan kaupungista oleva herastuomari Markku Qvick on ostanut Hoikkasaaren 16.06.2014 tehdyllä kaupalla kaupanvahvistajan läsnä ollessa.
Onnea ja menestystä saaren uudelle omistajalle.
Hoikkasaarella uusi isäntä
kiinteistökauppa
5
635
Vastaukset 5
- KypäräisenJoukahaine
"Tiedän puut Pisan mäellä, hongat Hornan kalliolla: Pitkät on puut Pisan mäellä, hongat Hornan kalliolla"
- kovaan hintaan
Upea paikka, mitäköhän Lapuan herastuomari joutui maksamaan saaresta?
- Anonyymi
Kiinteistöhintarekisterin mukaan 3 hehtaarin saaren rakennuksineen kauppahinta oli hiukan yli 150.000 euroa. Tilaan kuuluu jakamattomien vesioikeuksien lisäksi 2 koskiosuutta ja venevaja mantereella.
- Anonyymi
Herastuomarikin joutuu maksamaan 10 euroa per päivä Pisankosken ahventen ja haukien kalastelusta
- Anonyymi
Rahalla saa ja hevosella pääsee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102321Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231024- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha589861- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31646- 69644