Tapani- poika on antanut hieman erilaisen kuvan mielisairaudestaan julkisuuteen. Minulla kävi asiakas parturissa joka oli Lapinlahden mielisairaalassa töissä kun Kansa tuotiin sinne. Kansalla on skitsofrenia eikä mikään yli- innokkuus. Se on sanottu diagnoosissakin kuulemma. Tottakai. Ja kaikki hoitajat muistavat Kansan hyvin "Hankalana ja Vaativana" potilaana.
Tapani Kansa
8
2153
Vastaukset
- mitä silmäni näkevätkään!!
Erikoinen hoitaja sulla asiakkaana..ei muista että on vaitiolovelvollinen.Salassapito tarkoittaa,että ei kerro kenellekään ulkopuoliselle potilastietoja.Menettää työnsä ja vankeuttakin saa,jos oikeuteen asti mennään.
- hämmästyin minäkin
Jopas on asiakas ! Luotettava ja vaitiolovelvollinen hoitaja, jonka ei tulisi juoruta potilaista edes kampaajalla, oli potilas sitten julkisuuden henkilö tai tavallinen tahvanainen.
- Nasu
Pötypuhetta! Ei Tapsalla mitään skitsofreniaa ollut. Mania sillä oli ja sen vuoksi se sinne hoitoon tuolloin joutui.
Jossain lehdessä luki, että toiset potilaat olivat innoissaan, kun Tapsa toi sinne sairaalaan vähän säpinää. Tapsa järjesti siellä sairaalan käytävillä mm. pyörätuoli kilpailut.
Hoitajat eivät oikein siitä tietystikkään pitäneet.
Tuli jotenkin mieleen Jack Nicholsson siinä "Yksi lensi yli käenpesän"- elokuvassa. - woman
Tapsa on komea mies ja karismaattinen. Hurmuri ainesta.
http://www.bonniermusic.fi/Lomakkeet/promokuvat/tapsa/TAPANI KANSA LAAJAKULMA.jpg
http://www.bonniermusic.fi/Lomakkeet/promokuvat/tapsa/TK hattukuisti.jpg - Lawyer
Teksti, jonka juuri äsken annoit ilmi, rikkoo montaa kohtaa Suomen rikoslaissa. Myös henkilö, jolta kuulit mainitsemasi tiedot on rikkonut lakia. Juridiselta kannalta sillä, onko mainitsemasi tiedot oikeita vai vääriä, ei ole mitää väliä.
- ryysytar
Mielestäni Kansa teki rohkean teon kun julkisesti kertoi sen, mitä moni hänen uraansa seurannut oli jo aavistanutkin.
On sääli todella, että hyvä ja todella taitava artisti sairstuu.
Olen vuosia kulkenut Tapsan keikoilla ja nyt viime aikoina surullisena seuranut tilannetta.
Ei ääni ja osaaminen minneen ole kadonnut ainoastaan esiintymisien välillä suoritetut spiikit ovat muttuneet.
Siitäkin huolimatta menen kuuntelemaan ja nauttimaan hyvästä äänestä kun Tapsan Rautavaara konsertti tulee näille nurkille.- yks vaan
Miten niin välispiikit ovat muuttuneet ? Olin kahdella Tapsan keikalla viimekesänä ,enkä mä huomannut niissä mitään eroa aikaisempiin kesiin.
(Tai siis olihan niissä eroa, sillä ei Tapsa juttele juuri koskaan samoja juttuja kahteen kertaan)
Tapsan välispiikit oli noilla molemmilla keikoilla niin mainioita ,että yleisö nauroi ihan kippurassa.
Tapsalal on aina sellaista kivaa pilkettä silmäkulmassa.
Lauluäänihän sillä on ihan mieletön ja se karisma !
Rautavaara-konserttiin olen menossa minäkin. - ryysytar
yks vaan kirjoitti:
Miten niin välispiikit ovat muuttuneet ? Olin kahdella Tapsan keikalla viimekesänä ,enkä mä huomannut niissä mitään eroa aikaisempiin kesiin.
(Tai siis olihan niissä eroa, sillä ei Tapsa juttele juuri koskaan samoja juttuja kahteen kertaan)
Tapsan välispiikit oli noilla molemmilla keikoilla niin mainioita ,että yleisö nauroi ihan kippurassa.
Tapsalal on aina sellaista kivaa pilkettä silmäkulmassa.
Lauluäänihän sillä on ihan mieletön ja se karisma !
Rautavaara-konserttiin olen menossa minäkin.Enpä tiedä hauskuudesta ??
Tangokiertueesta saakka Tapsan spiikit ei aina kohdallaan, milloin muistelee toisten artistien ryyppyreissuja, milloin haukkuu yleisöä tai orkesteriaan.
MUTTA niinkuin sanoin ääni on loistava ja siksi antaa paljon soljua ohi korvien...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6437896Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4482170Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2272082- 1431658
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511221Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251197Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule951067Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65828Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6712Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.54710