Tuli tosta edellisestä viestistä mieleen sellainen juttu, että mulla on packard bell kone jossa XP HE ja SP2 ladattu updatesta saanko mä jotenkin yhdistettyä nämä kaksi yhdeksi cd:ksi tai vaikka edes pelkän käyttöjärjestelmän yhdeksi cd:ksi koska mulla on selleinen recovery xp levy tai siis levyt (niitä on 4kpl, levy1, levy2,jne) en tiä saiko kukaan mitään selvää mun ongelmasta mutta kysy tarkennusta jos et tajunnu... eli haluan xp:een 4 asennus levyä yhdeksi ja jos mahdollista niin sp2:sen samaan levyyn :)
XP+SP2
Miksu_82
51417
0Äänestä
Vastaukset 5
Vanhimmat
...mutta kerro ihmeessä, jos onnistuit. Striimaus ei ainakaan olemassa olevilla ohjelmilla onnistu noille.
Tietysti käsipelillä voisi yrittää, mutta pienoinen epäilys onnistumisesta on.
Tuosta levyjen yhdistämisestä: jos tosiaan onnistut siinä(siis niin, että myös toimii), niin raportoi tänne. Mulla olis samankaltainen projekti käynnissä..
-T
Eli tuo slipstriimaaminen onnistuu vain kunnollisen xp cd:n kanssa (ainakin jos käyttää windowsin omaa slipstream toimintoa, muuten sitten en tiedä). Onnea yritykseen! Voihan sitä aina koittaa kikkailla ;) ja pitääkin..
Varmaan ruveta kattoon mitä noi cd:T sisältää :)
varmuuskopio koko systeemistä on paljon yksinkertaisempi.sillä pystyt paluttamaan koko koneen ohjelmat varmuuskopiopäivämäärään.
jos käytössä polttava dvd:asema niin mahtuu todennäköisesti 1:lle dvd:levylle.käytä rv levyjä niin pystyt uusimaan levyjen sisällön tarvittaessa.
tsemppiä
just katteli niiden cd:iden sisältöjä ja vaikuttaapi aika mahdottomalta jutulta yhdistää ne... ja kaikkien neljän koko oli n. 650Mt eli tarvis laittaa se dvd:lle ja ei kuitenkaan toimisi :( noh pitää elää niillä eväillä mitä on annettu :)