Lopettakaa luumäki palsta kauheata sontaa

Ahtaaja Anssi

Menkää töihin pitkäaikaistyöttömät !!!! Lapio käteen ja kaivamaan !!! Samoin nurmikkoa ajamaan!!!! Turhaa täällä jauhatte sontaa kuka on velkaa ym !! Tosi mies hakee velat eikä uhoa netissä Paksukaiset !!!!

9

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • osotees

      no minne tulen lapioimaan !!!!!!!!!!!!! ? kai maksat palkankin !!!!!!!!!!!!!!!

      ? vai oletko tyypillinen ilmaistyön kerjääjä. eli paskan puhuja . joka uhoaa netissä .paksukainen.

      • Ahtaaja Anssi

        Mie saan päivässä saman kuin sinä soskusta kuukaudessa? Olenko oikeassa? olisi mulla lapio hommia mökillä jos kiinnostaa ?? Oletko työkuntoinen kaveri en halua hermo heikkoja työmiehiä , uskon että olet pitkäaikaistyötön ?? Käypäähän työvoimatoimistossa kysymässä pystynkö työkokeilulla sinut palkkaamaan ?


    • OSOITEES

      ÄLÄ loukuta leukojas vaan anna osoite missä sun työ on ,ja eikös sulla ole varaa palkata , mitä sillä työvoimatoimistolla tekee en kuule tarvitse mitään kokeiluja vaan
      REHELLISEN TYÖN , JOSTA KUNNON PALKKA IHAN KUTEN MONI TYÖTÖN, TOMMOSTA LEUANLOUKUTUS TURHA TULLA ESITTELEMÄÄN JOS EI SANOJENSA TAKANA PYSTY OLEMAAN.

      KYLÄ TOMMOSIA ILMAISTYÖN KERJÄLÄISIÄ TÄYNNÄ.
      NÄHTY ON.
      JOISTA EI OLE MINKÄÄN TYÖN TEKIJÄÄ, SIKSI TEETTÄS TYÖNSÄ ILMAISEKSI.
      KUN EI OLE VARAA PALKAN MAKSUUN. .
      JA JOS KAJEHDIT TYÖTTÖMIÄ SENKUS ANNAT TYÖS MUILLE JA JÄÄ KOTIIN MAKAAMAAN ,KATEUSKO ITKETTÄÄ.

      JA TOISEKSEEN EIKÖS VELAT KUULU MAKSAA NIIN PALKKA SAATAVAT KUIN MUUTKI LASKUT . VAI ONKO SEKIN SUN TAPAS JÄTTÄÄ MAKSAMATTA. TAIS KOLAHTAA ?? !!!!!!!

      • Perusahtaaja

        Odota yritän kopioida sun txt ja laittaa sen google kääntäjää että ymmärtäisin mitä tarkoitat , hei et viitsisi katsoa onko sulla caps lock päällä tulloo niin perkeleen isoa tekstiä , sää taidat olla ihan huumori miehiä tässä just satamassa nauretaan ihan kuule porukassa sun yksinkertaisuudelle ota huikkaa välillä niin hermo lepää , taidat olla niitä viinamäen miehiä siellä jossaa pellon kupeessa....täytyy myöntää että ainut laina on asuntolaina sitä enää 40tonnia jäljellä itsellä . Kerro vähä lisää omasta elämästäsi vai etkö muista mitää?? Ymmärrän kyllä :)


      • PYh ja PAH

        Kahejit :)


    • hahaaaa

      JOO TÄÄLÄ NAURETAAN SUN PERUS AHTAALLE JÄRJELLE .

    • hoh hoijaa

      Luumäki,sisäsiittoisuuden kehto.

    • Me Luumäet

      HIHIHIIHIIHIIHIIHIIIIIIIIIIIIIIIIII :) HAHAHAHAAAHAAHAAHAAAAAAAAAAAA

    • Osoitetta odottaen

      Osoittes hei ,lopetahan sinä se leukojen louskutus! Anna osoittees niin tullaan selvittään ettei tääl tarvi leukojaan aukoa ...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2435
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1407
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1253
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      9
      1176
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      875
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      870
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      723
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      92
      712
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      27
      689
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      666
    Aihe