Mitä mieltä olette Esperistä Tampereella työpaikkana? Kokemuksia? Kannattaako mennä. Huhuja kuullut huonosta työilmapiiristä.
Esperi
17
743
Vastaukset
- Jyrpiintynyt
Työilmapiiristä en tiedä, mutta jos vanhus on kaatunut niin saattaa joutua odottamaan tältä firmalta jopa tunnin ja muutaman yhteydenoton turvarannekkeen kautta ennenkuin saa apua.... jos saa. Kuukausilaskutuksen kyllä osaa hoitaa, mutta sitten kun pitäisi tarttua tosi toimiin niin kestää. Ja tämä niiden ns. puhelin joka on isolla siinä turvalaitteen kyljessä, niin joutuu keskustelemaan automaatin kanssa... hei haloo.
- Mikä on hoidon laatu
Suuren luokan bisnestä ja näitä yksityisiä hoitokoteja syntyy kuin sieniä sateella.Monet tahot riitelevät hoidokkeista koska kannattavaa toimintaa sillä saavathan he eläkkeen ja muita tukia vanhuksista.Kuka valvoo hoidon laatua sitä voisi kysyä.Paljon hoidettavia ja vähän hoitajia.Raha puhuu vain ei mikään muu.Voittoa pitää saada aina enempi.Surullista mutta totta.
- Anonyymi
Mikä on hoidon laatu kirjoitti:
Suuren luokan bisnestä ja näitä yksityisiä hoitokoteja syntyy kuin sieniä sateella.Monet tahot riitelevät hoidokkeista koska kannattavaa toimintaa sillä saavathan he eläkkeen ja muita tukia vanhuksista.Kuka valvoo hoidon laatua sitä voisi kysyä.Paljon hoidettavia ja vähän hoitajia.Raha puhuu vain ei mikään muu.Voittoa pitää saada aina enempi.Surullista mutta totta.
Kannattaa katsoa ketä istuu näiden hallituksissa ja omistajina. Sdp vassarit ja keskusta. Niihin tarvitaan paljon ilmaisia työläisiä. Ei ole tarkoitusta ottaa suomalaista hlökuntaa. Koska suomalainen on vastuullinen ja tietää oikeutensa.
Siksi sdp ja vaemmisto ajaa agendaa maahanmuuttajien puolelta
- Winesperi
Perseestä! Älä mene!!
Samoin Winclean... - Anonyymi
Ratinan Esperin työntekijät pitävät autojaan sähkölaitoksen asiakkaiden parkkipaikoilla. Hoitajat käyvät 2 tunnin välein lisäämässä kiekkoaikaa. Aika paljon kuluu aikaa tähän ulkona juoksenteluun. Äsken juuri yksi kävi kääntämässä kiekkoa.
- Anonyymi
Se on laitonta siirtää kiekkoa. Soita lappuliisalle.
- Anonyymi
Siitä kertyy viikossa monta tuntia. Jos niitä kiekonkääntäjiä on monta niin laskea voi montako tuntia siitä kertyy esim. viikossa. Asukkaat maksavat siis tästäkin ajasta.
- Anonyymi
Palkasta pitäis vähentää tuollaiset juoksut.
- Anonyymi
Ei ole uusi asia. Vuosia jo jatkunut sama peli.
- Anonyymi
ENTÄS TUPAKALLA JUOKSU
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ENTÄS TUPAKALLA JUOKSU
Ei ole ihme jos kakkapökäleitä lakanoista löytyy, kun on "parempaa" työajan käyttöä. Joku vuosi sitten tuli Esperistä ohjelma tv:ssä . Oli muistaakseni juuri tästä Ratinan Esperistä.
- Anonyymi
Asiakkaita ei saa jättää eikä ole oikeutta poistua työpaikalta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ENTÄS TUPAKALLA JUOKSU
Eikö esperi ole savuton?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ENTÄS TUPAKALLA JUOKSU
Tupakalla olevat ei vastaa osaston tapahtumista. Vastuu kasaantuu tunnollisen työntekijän niskaan. Ja saat vielä osaksesi paskapuheita selöntakana kun et käy tupakalla. Niin oot kielikello automaattisesti. Vaikket olisikaan.
Sylkykuppi kun et ole niinkuin muut. Tai nuolet pomoja
- Anonyymi
Samaa paskaa mitä muutkin alan toimijat.
- Anonyymi
Ihan järkyttävä paikka tuo Esperi Ratina. Paikka oli vielä ryhdissään pari vuotta sitten mutta nyt on kyllä mennyt niin huonolle jamalle koko paikka. Työntekijät lojuvat tauolla tuntitolkulla. Esimies ei ole paikalla ja häntä ei edes tavoita. Omaisen tavaroita häviää. Ihan järkyttävää touhua. Hoitajat syövät asukkaiden ruokia ja asukkaille tarjotaan vaan pieniä annoksia. Haluan nopeasti oman sukulaiseni pois sieltä. ihan puppua myös heidän some. ulos ei pääse eikä edes suihkuun. ihan ala-arvoista touhua.
- Anonyymi
ei missään tapauksessa kannata. Ratina on alueena hieno ja tilat ovat kivat mutta hoitajat ja esihenkilö todella kurjia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk517576Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin157293Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va677184Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html1626780Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta436661Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k735672Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.185658Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko1015435Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi215380Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas1065045