Mistäs tänään saataisiin

lantaloordi

Huomenta skodistit. Mistähän turhasta asiasta tänään voisimme keskustella? Aihealue voisi olla nimimerkilleni tyypillinen, vain vähän älykkyyttä vaativa aihe. Kuten esim. miksi sitikkamies viettää kaiken vapaa-aikansa Skodan sivulla. Onko Skoda automerkkinä muita automerkkejä erityisempi? Saako Skoda automerkkinä liian suuren merkityksen sitikkamiehen ajatuksissa? Voiko tällaista ohjautuvuutta tälle palstalle kutsua syndroomaksi? Tarvitseeko syndroomaan sairastunut terveydenhuollon ammattilaisen apua? Aiheuttaako työttömyys pakonmaista yhden asian paisumista trolliksi kutsuttavan henkilön aivoituksissa? Onko tällainen, edustamani nettikäyttäytyminen yksinäisyyden ja ihmiskontaktien puuttumisen merkki?

12

126

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Skoda on mielenkiintoinen ja viihdyttävä automerkki. Kyllä siihen liittyvät keskustelut aina keskitason sitcomin aina voittaa =)

    • mitä saataisiin?

      No jos ei kotoa niin sitten rohkeasti vieraisiin.

    • No kattokaa vähän

      sitikkapalstan keskustelua. Eipä ihme, että tämä lantashittiäinen viihtyy skoda-sivustolla. Kuka jaksaisi puolustaa sitikkaa......faktat puhuvat sitikkaa vastaan.

      • IandIord

        Myönnetään... Toinen syy, minkä vuoksi olen täällä palstalla on se, että minulla on loputon trollaamisen tarve. Työttömänä minulla on tarve yrittää päteä jollain lailla, ja kun Skoda on niin suosittu auto, niin tällä palstalla trollausviestini saavat eniten lukijoita.


    • Hän on tosi-

      elämässään yksinäinen ja onneton luuseri ilman mahdollisuutta toisten ihmisten tapaamiseen ja ajatustenvaihtoon. Tämä trollaaminen on kanava saada jotain huomiota itseensä. Tulee mieleen norjalainen Brejvik - vaikkei tämä lantaloordi ole yhtä tarmokas suhtautumisessaan ihmisiin, jotka edustavat hänelle kaikkea sitä mihin itse ei kykene.

    • Kesäkuun myyntiluvut

      ovat nyt tiedossa. Olisiko lantaloordilla tiedossa shitikan menestysksestä mitään ? Ei oikein tullut noista lehtijutuista ilmi.

    • Skodalla palaa hyvin

      Vaikkapa Tytti Tuppuraisen Skodasta joka syttyi tuleen kesken ajon. Nyt sitten puolustajat kehiin tyyliin sytytti kuiteski ite sen palamaan. Iltasanomat uutisoi.

      • VEHOn merkit palaa ok

        Syttyikö Mersu kolmostiellä tuleen Skodan peräliekeistä? Vai sytyttikö kuski ite palamaan, että saa meselle myös julkisuutta. 3


    • neuvoton

      Minuapa kiinnostaa skodani viimasuojat. Voinko käyttää niitä myös kesällä?

      • Neuvot on!

        Viimasuojia tarvitaan kun ajaa Kymcolla talvella. Varpaatkin palelee kun on vaan conversen tossut ja lyhyet sukat. Kaikki rahat menee bensaan.


      • kertokaa ihmeessä
        Neuvot on! kirjoitti:

        Viimasuojia tarvitaan kun ajaa Kymcolla talvella. Varpaatkin palelee kun on vaan conversen tossut ja lyhyet sukat. Kaikki rahat menee bensaan.

        En tiennytkään skodan kymco mallista mitään? Millainen se on?


      • Äly hoi älä jätä
        kertokaa ihmeessä kirjoitti:

        En tiennytkään skodan kymco mallista mitään? Millainen se on?

        Ehkäpä sinunlaiselle tekniikan ihmelapselle on turha kertoa mikä se Kymco on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      69
      1893
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1209
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      140
      999
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      18
      919
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      83
      667
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      104
      651
    7. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      642
    8. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      638
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      49
      570
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      57
      547
    Aihe