http://www.youtube.com/watch?v=kWelF4f_aHU
Joko kesä on alkanut?
Ihan keväältä vaikutta sään puolesta.
Joko Suomessa on herätys
14
276
Vastaukset
- 777
Paljon on tullut ympäri maailmaa profetioita, että suomeen tulisi herätys. Rukoillaan herätystä ja että olisimme valmiita vastaanottamaan herätyksen.
- kii5
Ei täällä ole mitää herätystä.
Sen piti jo tulla kesällä, heti kesän alussa. Mielestäni kesä on jo pitkällä, sieniäkin poimitaan jo.
Suomi herää ihan okohta- profetioita on saatu ympäri maailmaa monta kymmentä vuotta. Aina on kyse tyyliin puolesta vuodesta.
Yksikään niistä ei ole vielä toteutunut, eikä toteutunut myös tämä Aulikinkaan profetia. Siitä voisi vetää sellaisen johtopäätöksen että kyseessä on VÄÄRÄ PROFETIA.
Olisiko aika kalibroida hengellinen lähde ja palata takaisin Raamattuun?
Tai, saahan itse kukin jatkaa itsepetosta ja puolustelua ilmiselvistä tosiasioista huolimatta. Kuinka pitkälle ihminen jaksaakaan juosta näiden "hengellisten johtajien" perässä. Tätä Jeesus lie tarkoitti matt. 24.
Ei näy herätystä Suomessa. Sen sijaan on näitä Aulikkeja ja Veijoja sekä Hertzogeita tuomassa harhaoppeja maahamme.
- Kalloos laita tämä
" Tietämisemme on näet vajavaista ja profetoimisemme on vajavaista "
1. Kor. 13:9 - kii5
Kalloos laita tämä kirjoitti:
" Tietämisemme on näet vajavaista ja profetoimisemme on vajavaista "
1. Kor. 13:9, no mut jos alkaa olla 79. toteutumaton profetia tasan samalla asiasisällöllä niin voisi olla välipohdinnan paikka.
- 777
Profetoiminen on vajavaista. Jotkut profetiat on muuten toteutuneet, mutta aika on mennyt pieleen.
Tuli mieleen, että olemmeko me uskovaiset hereillä ja valmiita rukoilemaan uskoa etsivien puolesta, sekä toimimaan hengellisinä isinä ja äiteinä. - 888 4Ever
yllättävä isku on tulossa suomeen elokuussa.
- Uskon voimalla
Aivan kuin oman uskon voimalla yritettäis saada toteutumaan asiat, jotka puhutaan profetioina. Kun oikein yritetään uskoa "niin eiköhän tämä toteudu".
Eikö suurilla puhujilla pidä olla aina sana Jumalalta? On se varmaan aika raskasta kun aina pitäisi olla jotain uutta sanottavaa. - H-L Tuora Rutka
ateisti pappina jossain?
saathanan palvoja pappina jossakin? - hävetkää!
Kaikki sananjulistajat, jotka profetoivat herätystä ovat vääriä profeettoja.
Muummoassa Niilo Yli-Vainio, Hilja Aaltonen. B. Greijam profetoivat ja sanoivat jopa ajan jolloin tuo herätys alkaa.
Kuten Hilja Aaltonen sanoi ettei hän kuole ennen kuin ennenkokematon nuoriso herätys alkaa Suomeen.
Hija kuoli mutta mitään herätystä ei tullut. Joten Herätys profetiat eivät ole Pyhästä Hengestä.
Pietari kirjoitti suunnilleen näin, että ainoastaan PUHDAS SYDÄMMISIÄ voidaan herätellä hyviä tekoja tekemään.
Ainoastaan kaikenlaiset synninhimot on suomessa heränneet. Viime pressa vaaleissa homo ehdokas pääsi jopa toiselle kierrokselle.
Te olette saaneet Suomeen todella suuren jumalattomuus herätyksen.
HÄVETKÄÄ!- TakakonttiHaavisto
Haavisto antoi juuri 950.000 euroa filistealaisille. Summa taiten valittu. Rahat menevät terroristijärjestö hamakselle.
- 777
Raamattu sanoo:
"Ja on tapahtuva viimeisinä päivinä, sanoo Jumala, että minä vuodatan Henkeni kaiken lihan päälle..." (Apt 2:17).
Hilja Aaltosen ehkä viimeisin profetia on mielenkiintoinen. Sen hän sai noin kolme viikkoa ennen kuolemaansa eräässä rukoushetkessä 23.1.2013:
"Opetelkaa nyt oikeeta mukautumista siihen aikaan, kun Jumalan sade alkaa. Se alkaa kyllä, ja se alkaa harvoilla muutamilla pisaroilla ensin. Eivätkä kaikki sitä Jumalan pilveksi ymmärrä. Mutta se on alkua sille sateelle, josta on Taivas nyt jo painostettu. Se nyt jo alkais mutta on vielä sellaisia tuulen väänteitä Jumalan vainiolla, Jumalan kansan keskellä, ettei voi Jumalan kirkkaat pilvet sadetta antaa.
Mutta kun ne on kuivuneet, hyljätty pois, silloin alkaa sade."- a-nonyymi
Niin, Pietari kertoo tuossa Ap.t.2:17- kohdassa Jerusalemin juutalaisille, jotka olivat tulleet ihmettelemään Pyhällä Hengellä täyttymisen aiheuttamaa outoa tilannetta, että lopunajat ovat käsillä ja tämä tapahtuma liittyy siihen.
Kun kerran Pietarikin erehtyi noin pahasti, niin suotakoon se myös tämän päivän profeetoille. - 777
a-nonyymi kirjoitti:
Niin, Pietari kertoo tuossa Ap.t.2:17- kohdassa Jerusalemin juutalaisille, jotka olivat tulleet ihmettelemään Pyhällä Hengellä täyttymisen aiheuttamaa outoa tilannetta, että lopunajat ovat käsillä ja tämä tapahtuma liittyy siihen.
Kun kerran Pietarikin erehtyi noin pahasti, niin suotakoon se myös tämän päivän profeetoille.Lopunajathan olivat jo silloin käsillä. Se on meidän inhimillisestä näkökulmastamme pitkä aika - mutta Jumalan silmissä yksi päivä on kuin tuhat vuotta ja tuhat vuotta kuin yksi päivä. Pietari ei voinut tietää tarkkaa hetkeä - kuten Raamattukin sanoo, ettemme voi tietää aikoja ja hetkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2561842Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys151358Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2091249Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851115- 65923
Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60913TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18894- 51836
Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61803Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126790