Mazda 6 vm.2014 ja rengaspaineen varotusvalo palaa.Ei sammu vaikka tarkastaisi joka päivä rengaspaineet.Ei rengaspaineissa ole vikaa.Renkaat samaa merkkiä ja yhtä vähän kuluneet.
Turvallisuuden nimissä aina joku valo/tekst/piippaus/pörinäi varottaa...ei kivaa tällanen.Miksei ihminen saa ajaa rauhassa....edes työmatkaa.
Rengaspaineet
11
9363
Vastaukset
- masaman2013
Jos muistan oikein niin se kuittaantuu kun painat pitkään sitä nappia.Mulla kerran rääkäisi paineista motarilla.
- parempi maailma
Kas kas Vasempaan eturenkaaseen kun laittaa 3.0bar ja muihin 2,5bar niin jo loppuu pysyvästi "tarkasta rengaspaine"-pyynnöt.Turvallisuuden nimissä.
- Japsinäätä
Ja ei sitten mieleesi tullut kun tuon huomasit, että ne on aikanaan laitettu normaaliarvoiksi tuolla lailla? Eli seuraavassa huollossa pyydät asettamaan normaaliarvot uusiksi ellei se itse ohjekirjan ohjeita seuraamalla onnistu.
- ntaa olla
Antaa olla näin.
Vaikka olisivatkin tehneet luovutushuollossa jäynää.
Pääasia että huomasin,miltei vuoden (28 000km) ajettuani.
- Mazda
Terve! Selatkaa info nappulaa ylös päin niin kauan että tulee asetukset selatkaa sitä niin pitkään alas että tulee huolto painakaa info selatkaa se ihan alas niin että tulee rengaspaine painakaa siitä en muista enenpää
- Anonyymi
Ei sammu vaikka noin tekee
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sammu vaikka noin tekee
Kaikkea paskaa ovatkin keksineet autonkotteroon, immeisten riesaksi?🙉🙈🙊
- 2014Mazda3_2016CX-5
Käsittääkseni mazdan rengaspaineen varoitusjärjestelmä ei kyttää paineita vaan renkaiden pyörimisnopeuksia. Voi antaa vääriä hälytyksiä (eteenkin kun lämpötilat vaihtelevat), mutta jos ilmaa pääsee pihalle niin sen ainakin huomaa.
- Palanutsormenpää
Joku jarruista laahaa, sekin riittää antamaan varoituksen. Kannattaa kokeilla, onko joku levyistä muita kuumempi kun varoitus menee päälle. Sormia polttamatta.
- Anonyymi
jos niissä renkaissa ei ole antureita?
- Anonyymi
Meillä rengaspainevalon palaminen johtui etupyörän väljästä laakerista.. Antoi häiriötä sillä tapaa. Tyyppivika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768