Jos ette kykene kieltämään pesutuvissanne hajustettujen pesuaineiden käyttöä niin jakakaa edes päivät hajullisiin ja hajuttomia.
Taloissa asuu vakavasti sairaita, joiden vaatteiden pesu on mahdotonta pesutuvissa hajun vuoksi.
Taloissa asuu vakavasti sairaita, joiden vaatteiden pesu on mahdotonta pesutuvissa hajun vuoksi.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Eiköhän sitten olisi aika hankkia oma pesukone itselleen?
Päivän parhaat naurut sain :DDD!
Muuta maalle ja hanki elämä!
Asun kerrostalossa ja mulla on ollut jokaisessa vuokra-asunnossa oma pyykinpesukone. Asuntoja on kymmeniä tähän ikään mennessä, niiden koko ja taso on vaihdellut huomattavasti, mutta siitä huolimatta niissä on voinut käyttää omaa konetta, kun heivaa sen valmiin "olettamuksen", että pyykinpesukoneen kuuluu olla kylppärissä. Ei muuten "kuulu" ja muualla maailmassa se on tasan siellä minne se mahtuu. Muuton yhteydessä voi joutua vaihtamaan konemallia uuden kämpän tiloihin sopivammaksi, mutta tuokaan ei ole ongelma, käytettynä on aina tarjolla hyviäkin masiinoita ja sen oman käytettynsä saa aina myytyä - kas kun muutkin ihmiset muuttaa!
Tarkoitatko keittiötä? Kun miten muuten saat veden koneeseen ja sieltä pois...
Hmmm? Keittiössä on yleensä hana ja liitäntä viemäriin. Teltassako sinä muuten asut?
Taidat olla hiukka "hidas"...
Erinomainen ehdotus.
Peskää
Ja homehduttakaa vaan asuntonne vastaajat.
Hajustetut kuivamassa olevat pyykit myös levittävät hirveitä myrkkyjä meille astmaatikoille. Siksi hajupyyykkien kuivaus pitää kieltää.
Vammaset hoi, muutakaa sterilisoituun hoitolaan tai jotain. Missään ei kielletä hajuseitsten pesuaineiden/huuhteluaineiden käyttöä. Talossa luultavasti suurin osa on ei "allergisia". Valittajat voi muuttaa muualle tai itse hommata omat pesukoneensa.
Hajustetuilla pesuaineillahan kerrostalojen pesuloissa peitetään huumeiden käytön jälkiä.
Ei ole nautinto asua vuokrainkkarina tallelokerossa.