Silmälasit Erotuomarille

Saipa voitti Bluesin erotuomarin toheloinnista..
Ensiksi ei sattunut näkemään sitä kun Saipan pelaajat työnsivät maalin pois paikoiltaan(jäähy siitä olisi pitänyt tulla), sitten Blues teki maalin jota tämä erotuomari ei nähnyt, mutta kuitenkin katseltiin maalikameran kuvaa, josta tuomari teki päätöksensä ettei maali Bluesille hyväksytty(maali oli selvä, ja sen olisi pitänyt hyväksyä).
Varmaankin oli pitkäveto tehty Saipan voitosta he he =)
3292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katkeraa itkua ! Saipa oli parempi ja voitti, yksinkertaista!! Maalia ei hyväksytä jos maalivahdin alueella on hyökkäävän joukkueen pelaaja/pelaajia !!! Meneekö jakeluun ?

Äänestä
  • Maalia ei hylätty maalivahdinaluella olleiden pelaajien vuoksi.
    Erotuomari kertoi iltalehdessä ettei nähnyt kiekkoa maalissa, vaikka seisoi maalin takana. Maalin takaa kuvatussa tv-kuvassa kiekko näkyy selvästi maalissa.
    Yksi Bluesin pelaaja kaadettiin maalialueelle. Toinen tuli sinne vasta kiekon jälkeen, joten maali olisi pitänyt hyväksyä.

    Äänestä

Samaa katselin itsekin tv:stä. Saipalainen pakki työnsi tiukassa paikassa maalin pois paikaltaan, jonka muuten totesivat Juti ja Saukkonenkin. Sitten lisäksi se Bluesin koukkausjäähy, jossa saipalainen sukelsi. Sen aikanako muuten Saipa meni johtoon?
Surkeeta, että tuomarit pystyvät ratkaisemaan tiukkoja pelejä. Toivottavasti se on vaan heikkoutta, eikä tarkoituksellista. Itselle oli samantekevää kumpi voitti, mutta kyllä Bluesia kohdeltiin väärin.

Samaa tuomareiden kohellusta mahtuu varmaan joka peliin. Ihmisiä kai nekin on, mutta kyllä tuo Bluesin maali olisi pitänyt hyväksyä. Varsinkin kun tuomari kertoi hylänneensä tuollaisilla perusteilla.

Vähän sama kun täällä Hämeenlinnassa HPK-Ässät matsissa, jossa HPK joutui alivoimalle jatkoajalla. Tuomari meni tyhmyyttään kertomaan jälkeenpäin, (tilanteen jälkeen kun Kerhon kapteeni kysyi)että näki kyllä Ässä-pelaajan sukeltavan Mäkiahon koukkauksen jälkeen, mutta ei voi siitä enää jälkeenpäin jäähyä viheltää.
Ei kai, mutta olisi pitynyt viheltää heti, jos näki. Tai sitten jättää koukkukin viheltämättä.

No, peli ei ratkennut tuohon jäähyyn vaan rankkareilla Ässille. Jotka oli siis parempia.
Mutta huonosta tuomarilinjasta kärsivät kaikki joukkueet. Näinhän se on ollu vuodesta toiseen.
Valitettavasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maalivahti kirjoitti:

Saipa voitti Bluesin erotuomarin toheloinnista..
Ensiksi ei sattunut näkemään sitä kun Saipan pelaajat työnsivät maalin pois paikoiltaan(jäähy siitä olisi pitänyt tulla), sitten Blues teki maalin jota tämä erotuomari ei nähnyt, mutta kuitenkin katseltiin maalikameran kuvaa, josta tuomari teki päätöksensä ettei maali Bluesille hyväksytty(maali oli selvä, ja sen olisi pitänyt hyväksyä).
Varmaankin oli pitkäveto tehty Saipan voitosta he he =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu