Finhockeyn keskustelu on ollut kuollutta jo kauan aikaa.
Täällä näyttäis olevan loistava paikka naisten jääkiekko -keskustelulle.
Tietääköhän kukaan muita paikkoja, joissa vois olla jutustelua kyseisestä aiheesta??!!
Elvytetään keskustelu!
2
557
Vastaukset 2
- peluri
Tuntuu että naisten jääkiekko on joillekin(etenkin miespuolisille) kuin kirosana, varsinkin jos aiheesta yrittää keskustella yleisissä lätkäfoorumeissa. En ole löytänyt muita sivuja, joissa olisi aktiivista ja asiallista keskustelua naisten kiekosta. Hyvä siis, että on edes tämä palsta. Koetetaan pitää keskustelu vireänä..
Ei naiskiekko sentään ihan kaikille miehille ole kirosana. Itse olen keskustellut naiskiekosta suht paljon, joskaan sopivaa nettifoorumia en minäkään ole löytänyt.
Itse tulen Kärppien kannattajakunnasta ja kyllä siellä naisetkin jonkin verran tukea ja arvostusta saa. Oikeastaan faneissa on kahdenlaisia harrastajia. Lajifriikit, jotka pitää jääkiekosta huolimatta siitä ketkä pelaa ja sitten sellaisia faneja, joille vain miesten liigakiekko (ja suosikkien menestys) on tärkeää, muu merkityksetöntä.
Monesti vain tuntuu etteivät naiset ole oikein halukkaita tekemään kompromisseja lajin suosion eteen. Jos naisten pesäpallo kerää katsojia, niin keräisi se naiskiekkokin, sillä jääkiekko on Suomessa suosituin urheilulaji.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951602
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,263755- 57748
- 40670
Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l126649- 44531
- 31463
- 29449
Martinan naama Seiskan kannessa
Tekstinä: konkurssin karut taustat. Mitähän mahtaa vaikuttaa valmennuksiin, kun porukka lukee kuinka paljon imuroinut it108432Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste58426