Finhockeyn keskustelu on ollut kuollutta jo kauan aikaa.
Täällä näyttäis olevan loistava paikka naisten jääkiekko -keskustelulle.
Tietääköhän kukaan muita paikkoja, joissa vois olla jutustelua kyseisestä aiheesta??!!
Elvytetään keskustelu!
2
554
Vastaukset
- peluri
Tuntuu että naisten jääkiekko on joillekin(etenkin miespuolisille) kuin kirosana, varsinkin jos aiheesta yrittää keskustella yleisissä lätkäfoorumeissa. En ole löytänyt muita sivuja, joissa olisi aktiivista ja asiallista keskustelua naisten kiekosta. Hyvä siis, että on edes tämä palsta. Koetetaan pitää keskustelu vireänä..
Ei naiskiekko sentään ihan kaikille miehille ole kirosana. Itse olen keskustellut naiskiekosta suht paljon, joskaan sopivaa nettifoorumia en minäkään ole löytänyt.
Itse tulen Kärppien kannattajakunnasta ja kyllä siellä naisetkin jonkin verran tukea ja arvostusta saa. Oikeastaan faneissa on kahdenlaisia harrastajia. Lajifriikit, jotka pitää jääkiekosta huolimatta siitä ketkä pelaa ja sitten sellaisia faneja, joille vain miesten liigakiekko (ja suosikkien menestys) on tärkeää, muu merkityksetöntä.
Monesti vain tuntuu etteivät naiset ole oikein halukkaita tekemään kompromisseja lajin suosion eteen. Jos naisten pesäpallo kerää katsojia, niin keräisi se naiskiekkokin, sillä jääkiekko on Suomessa suosituin urheilulaji.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1562548Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658