PALJON TÄÄLLÄKIN HAUKUTTU 300C NÄYTTÄÄ KESTÄVÄN HYVIN: http://www.nettiauto.com/chrysler/300c/6414429
485TKM AJETTU, SEHÄN ON SELVÄSTI VÄYRYSMERSU!
HYVIN 300C KESTÄÄ!
12
387
Vastaukset
- Sebringkuski24
minua kiinnostaisi tietää, mitähän kaikkea osaa tuohon on pitänyt kilometrien aikana vaihtaa ja montako litraa on palanut dieseliä "ylimäärästä" jos verrataan vaikka 1,6L turbodieseliin?
- Laatu Vaunu
Hyvin pelaa ei vikoja 300c HEMI
Kukapa kuminauhoilla ajelee - rahalla_saa_kaikkea
miksi verrata sitä johonkin 1.6 nuhapumppuun, siitä ilosta, että se kulkee, kannattaa litran pari maksaa lisää satasella.
- asdafgrtjykluiöoäpo
Minua taas kiinnostaisi tietää paljonko se 1,6l on polttanut "ylimääräistä" verrattuna vaikkapa litraseen dieseliin......?
Ihme jeesustelua, jos polttoaineen kulutus olisi ainoa kriteeri kulkuneuvon valinnalle, kannattaa ostaa skootteri. - Sebrinkuski24
asdafgrtjykluiöoäpo kirjoitti:
Minua taas kiinnostaisi tietää paljonko se 1,6l on polttanut "ylimääräistä" verrattuna vaikkapa litraseen dieseliin......?
Ihme jeesustelua, jos polttoaineen kulutus olisi ainoa kriteeri kulkuneuvon valinnalle, kannattaa ostaa skootteri.Omistan Chrysler Sebringin 2,4 litraisella bensiinikoneella vm 2008. Ei tämä mikään pienikulutteinen ole jos siitä lähdetään, hyvä auto on ollut tähän mennessä.
Mut nissan mikraa saa jollain tonnisella koneella....siin ois piänet seeoot....Joku arvostaa mukavuutta ja ajo-ominaisuuksia enemmän ku kulutusta.
Nimim:Meillä kutos seprinki ja kutos gv......
- äly pakenee lujaa
ja korjaamalla kestää vielä vaikka kuinka pitkään, melkoinen neronleimahdus tämäkin aloitus.
- New 300 C
300 C keulaltaan upea ja persoonallinen. Malliuudistuksessa (euroopassa Lancia Thema) edestä ei enää niin persoonallinen, mutta sisustus tyylikkäämmän ja laadukkaamman oloinen. Uudemmassa mallissa takaovissa pienet ikkunat sopii hyvin. Takaa ei paljoa muuttunut. Onkohan uudessa muuten muutoksia? Dieselkoneet ainakin Fiatin ja kait ihan ok koneita. Toivottavasti taas alkaisivat tuomaan Suomeen.
- v6_toimii
kyllähän tuo kone kestää vielä pitkään, onhan se Mersun tehtailta lähtöisin, muut kilkkeet voivat olla arvoitus.
- 2 milj. km Mersulla
Se että tekniikka on Mersusta, ei tänä päivänä kyllä enää mikään meriitti ole. Mersun laatu on laskenut jo vuosia kuin lehmän häntä ja ihmettelenkin kuinka kauan Mersu voi ratsastaa sillä -80 luvulla saadulla kestävän auton maineella.
- lkjhgdfssg
Tuo määrä kilometrejä kestää ajaa autolla kuin autolla, ei siihen mersua tai 300C tarvita. melkein joka taksiin tulee tuon verran kilsoja 3-4 vuodessa ja taksina on tänä päivänä enemmistö muita merkkejä kuin mersuja.
On noihin kilsoihin toki osaakin vaihdettu, todennäköisesti kaikki mahdollinen moottorin ympäriltä, jotkut kahteenkin kertaan. Kyse onkin siitä että pidetäänkö autosta huolta vai ajetaanko vain.- Entinenkuski
Nykytakseilla ajetaan 300tkm, oli merkki mikä tahansa. Älä elä enää 2000-luvun alkua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1533440Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk842986Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva632460Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442359Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?542281Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1152245Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,172227Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1512159Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville311604Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121596