Kysytään nyt

chryslernisti

Vaikka ei vastausta ilmeisesti tulekaan. Kyseessä Town&Country, USA malli. DVD ei suostu näkymään tai siis toimimaan ei kuvaa eikä ääntä. Eli onko ammeriikasssa DVD levyillä oma koodi, eikä näytä eurooppalaisia. Ja mikä tärkeintä saako koodin muutettua, jos sellainen on kyseisissä laitteissa on. Ilmeisesti täytyy vaihtaa koko soitto/DVD vehje.

2

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suomi-auto

      Jep ihan niin kuin arvelitkin, on USA:n soittimet ja levyt koodattu eri koodille, kuin eurooppalaiset. Kyllä täytyy vaihtaa soitin, tai sitten haet tietokoneelle ohjelman millä voit euroopan levyt muuntaa USA koodille ja sitten poltat sen uudelle levylle.

      Nämä on niitä pikku haittoja, joita joutuu sietämään, kun tuo auton halvalla itse suoraan jenkeistä. No älä huoli ei se uusi DVD-soitin montaa tonnia maksa.

    • chryslernisti

      No niin selvitelty on ei maksa kun reilu 400 dollaria. Euroopan ,markkinoille tehty, kiinalainen tietenkin, mutta kuulemma ihan hyvä( kaveri oli tilannut BMW.) Löytyy navi, blootootti DVD CD kosketusnäyttö, peruutuskamera tulee kaupan päälle , satkun kun laittaa lisää, löytyy myös TV (harkitaan)
      Asentaminenkin on kuulemma helppoa, jos laittaa integroituihin kaiuttimiin.
      Englannin kielinen, mutta eiköhän sitä sen verran osaa, että toimeen tulee.
      Tuon polttoasian tiesinkin, mutta hommataan nyt uudet vehkeet, kun kerran aloitettiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      141
      5948
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      428
      2933
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      148
      2887
    4. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2294
    5. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      20
      2161
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      76
      1441
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      13
      1182
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1112
    9. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      53
      1030
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      87
      972
    Aihe