Polvijärven pastori poisti Herzog-mainokset

Mielenkiintoista..

16

719

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • opp4

      Ehkä tukijat ovat vähentyneet? Money talks. luulen, en tiedä.

    • siunausta

      Hyvä juttu jos ovat poistaneet mainokset. Minä pidän Aulikista ja Veijosta, koen että ovat Jumalan asialla ihan vilpittömästi.

      • kii5

        Pp:t opettaa samoja ääniaalto-geeni-newage-oppeja kuin Herzog. Minäkin luotin heihin joskus mutta en kykene siihen enää. Eivät julista puhdasta evankeliumia.


      • Tietysti pidät Aulikista jos olet Veijo Piip- piip- piip,?


      • siunausta
        ekivaari kirjoitti:

        Tietysti pidät Aulikista jos olet Veijo Piip- piip- piip,?

        Juu, Veijohan se täällä itse, heh hee. No ei tosiaan ole. :D Kiitos kii5, täytyy olla valppaana tässäkin asiassa sitten. Olen vasta alkutaipaleella tässä uskon tielläni. :)


    • niin miten on

      Jaa Jumalako se käski hajottaa perheensä ja alkaa hypätä vieraan miehen mukana keikoilla, vai kuka se oli?

    • Polvijärvi

      Veijo ja Aulikki boikotoivat Herzogia edelleen kotisivuillaan.

    • Olisko Polvijärven pastoritiimi saanut ilmoituksia uskovilta, että he lopettavat Aulikin ja Veijon työn tukemisen Hertzog-hömpän takia? Tästä syystä he ovat voineet poistaa maininnat kotisivuiltaan.

      Kuitenkin tapahtuman järjestäjän sivuilla on Polvijärven pastoritiimi mainittu eräänä tapahtuman järjestäjistä ja yhteistyökumppaneista. Aulikki ja Veijo saattavat olla joskus vähän ovelia.

    • harhaa tämäkin

      Pastoritiimi tukee täydellä tehollaHertzogin toimintaa!!Ottivat vaan mainoksen kotisivuiltaan pois! ps! Raha on paimen,eikä mitään puutu!

    • Veijo & Aulikki

      Edelleen Veijo ja Aulikki vaikenevat kotisivuillaan.
      Rahan tulo tyssännyt kuten yllä arveltiin?

    • kaavintienkivireki

      Tuossa yläpuolella joku kirjoittaa seuraavaa: "Veijo ja Aulikki boikotoivat Herzogia edelleen kotisivuillaan."

      Minun tulkintani mukaan boikotointi tarkoittaa sitä että julkisesti tuodaan esille oma kannanotto jotakin henkilöä/tapahtumaa/suuntausta kohtaan, ja oma henkilökohtainen tuki evätään tälle boikotoitavalle taholle.

      Polvijärven kaksikosta kumpikaan ei sano sanallakaan heidän kotisivuillaan David Herzogin toiminnan vastaisesta kampanjastaan. He eivät boikotoi Herzogia.

      Yrittääkö tällä palstalla joku polvijärven kaksikon tukija aktiivisesti maalata heistä totuutta suloisempaa kuvaa, vai onko joku todellakin niin eksyksissä että ei ymmärrä mitä boikotoiminen oikein tarkoittaa.

      Eikö Raamatussa sanota että valtakunta ei käy sotaa itseään vastaan. Tämä hyvinkin voi olla syy siihen että polvijärven kaksikko ei aktiivisesti ole missään mittasuhteessa David Herzogin toimintaa vastaan.

      Tämä totuus asettaa heidän kaiken opetuksensa tv7 kanavalla kyseenalaiseen valoon.

    • tehkää parannus

      Osallistuivatko nämä pastorit eilen ihmeiden aika tapahtumaan ja mitä puhuivat jos osallistuivat? Niin kauan kuin he eivät julkisesti kadu ja sanoudu irti tuosta Herzogin kannattamisesta ja voiteluista, he ovat minulle riivajien lumo-opin vallassa.

    • hellari...

      Voihan olla että Veijo ja Annikki ovat olleet aikaisemmin Herzogin kannalla, mutta perehtyessään miehen opetukseen tulleet toisiin aatoksiin. Tämän olisi tervettä uskovaisen toimintaa. On viisautta olla nöyrä ja aina pitää olla valmius kääntämään kurssia jos on oltu matkalla tieltä allikkoon.

    • ALERT

      Näin heidät istumassa stagella.

      • vihittyjäkö !

        Ovatko he aviopari Veijo ja Aulikki ? Juuri esiintyivät TVseiskassa.


    • Hylättyjä jäi

      Olipa ERIKOINEN TV 7 " rakkauden kosketus" suora lähetys 8.elokuuta: Peräti 25 min,aluksi käsiteltiin eronneitten uudelleen avioitumista!! MIKSI?? On taitanut kansa antaa "palautetta"...Miten tästä nyt eteenpäin??JUMALA yksin tietää,Toivotaan vaan kaikille osapuolille SIUNATTUA tulevaisuutta!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      149
      6419
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      32
      2292
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      187
      2089
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1313
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      74
      1232
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      1067
    7. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1047
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      25
      987
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      44
      951
    10. Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla

      Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I
      Suomussalmi
      12
      835
    Aihe