Ovatko perussuomalaiset Venäjän rahoittamia?
Ainakin Suomen kommunisteja rahoitettiin Venäjältä (USSR)
Entä miksi venäläiset rahoittaisivat perussuomalisia?
Koska Kremlin propagandan tavote on lännen dekadentiset (rappiolliset) liitoumat Euroopan Unionin ja Nato:n hajottaminen.
Ja Pietarin "sylttytehtaalla" 600 "Putinin trollia" lähettää Kremlin pelastavaa sanomaa ilman mitään dialogia internetin kautta ulkomaille.
Sen mukaan lännen rappiollisten demokratioiden toisinajattelijat, vähemmistöt ja naiset pitää panna kuriin ja korvata länsimainen demokratia ja oikeusvaltio sekä ihmisarvot despotialla, patriarkaatilla ja pullistelevalla ukkovallalla.
Ainakin Suomen kommunisteja rahoitettiin Venäjältä (USSR)
Entä miksi venäläiset rahoittaisivat perussuomalisia?
Koska Kremlin propagandan tavote on lännen dekadentiset (rappiolliset) liitoumat Euroopan Unionin ja Nato:n hajottaminen.
Ja Pietarin "sylttytehtaalla" 600 "Putinin trollia" lähettää Kremlin pelastavaa sanomaa ilman mitään dialogia internetin kautta ulkomaille.
Sen mukaan lännen rappiollisten demokratioiden toisinajattelijat, vähemmistöt ja naiset pitää panna kuriin ja korvata länsimainen demokratia ja oikeusvaltio sekä ihmisarvot despotialla, patriarkaatilla ja pullistelevalla ukkovallalla.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ryssäläisiä nuoli perjantaina Ylen jälkiviisaat ohjelmassa se pontso
mikä sen nimi on sanomalla että Venäjä on mahdollisuus
vaikka pontso itse ei sijoita Venäjälle
(sinne voi sijoittaa vaikka satasella rahastoihin eli siis
suuria pääomia ei tarvita)
Älä käytä venäläisyrityksiä (Teboil, delta-auto ...)
älä käy turistina Pietarissa, ilman lupaa suomalaisten maalle
rakennettu panslavistinen kaupunki tuhoamassa suomalaisia
ja inkeriläisiä
Firmat joilla on patentteja (Nokia jne.) tai joilla on isoja infrastruktuurisijoituksia
(metsäteollisuuden sellutehtaat jne.)
eivät sijoita Venäjälle, joka on laittomuusmaa, kaikki voidaan varastaa
Kauppa voi ottaa riskiä paremmin koska menee vain kuukauden varasto
Pidä näppisi irti laittomasta Kremlin putinismista niin menestyt
putingarkki sammutti valot
http://www.talouselama.fi/uutiset/oligarkki sammutti stockmannin valot/a2045167
putinryssä varasti firman
http://www.ts.fi/uutiset/ulkomaat/1074206303/Moby Dick menettaa Kronstadttonttinsa
HALONEN TEKI 27 MATKAA VENÄJÄLLE JA NAURESKELI EIKÄ TEHNYT MITÄÄN paitsi turismia
2015 eduskuntavaaleissa, äänestä UUDELLAMAALLA perussuomalaista tutkijaa eduskuntaan
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288686998543.html
Suomalaisen idänpolitiikan rappiovuodet, kiteyttää Halosen presidenttikauden Helsingin yliopiston dosentti Arto Luukkanen, joka tunnetaan Venäjän-politiikan arvostelijana.
- Se oli vähän sellainen surullinen juttu koko tämä kaksitoista vuotta. Suomi on ollut Venäjälle harmiton ja taipuisa, vähän kuin kyyppari tuo aina olutta kun napsauttaa sormia.
Luukkanen käyttää Halosen yhteydessä myös ilmausta "strutsipolitiikka".
- Laitetaan pää pensaaseen. Se moraalinen omatunto, josta Halonen oli kovin ylpeä, pysähtyi itärajalle.
hän kertoo mistä on kyse
Persuilla ei ole isänmaata, on vain Äiti Venäjä ja Suuri Unelma koko Euroopan ja Aasian kattavasta Panslaaviasta.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011032413429754_ul.shtml
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/54223-jussi-halla-aho-nashi-tilaisuuteen
http://www.hs.fi/kulttuuri/Soini paheksuu Pussy Riotia SKssä/a1305595069534
http://www.youtube.com/watch?v=wqoHJrlgkJo
http://2.bp.blogspot.com/-UsmB0-uPtW4/UMMdtAUhYvI/AAAAAAAACaw/0pj3Ue4lOLw/s1600/teuvo jb.jpg
http://www.kouvolansanomat.fi/Mielipide---Sana-on-vapaa/2011/04/07/Persut vievät Suomea Venäjän liivintaskuun/2011210927931/69
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288413973457.html
http://www.hs.fi/talous/Turun telakan asiakas rypee rahoissaan/a1362032366939
http://ainolehti.fi/2012/jututcbf1.html?aid=219727&k=219562
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013092917545563_uu.shtml
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288604350275.html
http://reijotossavainen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/155568-suomi-ei-ole-enää-itsenäinen-viettäkäämme-siksi-kansallispäivää
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/64696-kansanedustaja-suunnittelee-toivottavansa-niinistolle-hyvaa-autonomiapaivaa
http://yle.fi/uutiset/venajan_verkossa_ansioistaan_palkitut/7048375
http://kohudosentti.blogspot.fi/2013/03/moskova-luottaa-soiniin.html
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3135624/soini-epailee-ukrainaa-mika-takaa-ettei-taas-omien-taskujen-tayttajia
http://yle.fi/uutiset/perussuomalaiset_ei_halua_talouspakotteita/7142120
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288413983057.html
http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/pravda perussuomalaiset haluavat venajaan-17793
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/venaja laitaoikeisto tutkimus-18390
http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/nigel farage putin fani-18340
http://www.talouselama.fi/uutiset/uusi moskovan tiltu rohkaisee suomea irtautumaan eurosta/a2141072
Soini haluaa jatkaa siitä, mihin Otto Wille Kuusinen jäi?
Teitä homoja ottaa vain päähän koska Perussuomalaiset ovat tämän maan isänmaallisin puolue. Se on esim. ainut puolue joka on vastustanut Suomen varojen holtitonta jakoa ulkomaille, se on ainut puolue joka haluaa säilyttää vahvan oman puolustuksen maamiinoineen, se on ainut puolue joka vastustaa sellaisia asioita joita te edustatte.
Perussu..venäläiset on myös ainoa puolue jonka suosituin, äänestetyin ja vaikutusvaltaisin poliitikko:
- asuu Tehtaankadun varrella
- valitsee ammatikseen muinaiskirkkoslavismin ja venäläisen kulttuuritietouden
- järjestelee Suomen ainoan ns. putin-Jugend-järjestön, eli nashi-järjestö Suomen Sisun vierailun Suomen itsenäisyttä vuosikymmeniä uhanneen venäläisen kiihkonationalistin ja imperialistin Vladimir Zhirinovskin kunniavieraaksi Moskovaan
- tuntee henkilökohtaisesti Johan Bäckmanin, jolta saa tukea taistelussaan suomalaista demokratiaa, oikeusjärjestelmää ja yhteiskuntarauhaa vastaan
- ei ole käynyt/päästetty armeijaan, ainakaan Suomen armeijaan
- on tuomittu korkeimmassa oikeudessa kansankoheesion heikentämisestä, eli kiihottamisesta oman maansa kansanryhmää vastaan
ja sitten voisit taas kertoa sen tarkan summan kuinka paljon suomi on "jakanut" rahaa etelän vetelille? jään odottamaan vastausta jota ei koskaan taaskaan tule...
Backman on olevinaan historioitsija mutta kutsuu natsismia
ryssäläisittäin fasismiksi
Fasistit ja Paavi auttoivat Suomea koko ajan sodan aikana
taistelussa kommunisteja ja natseja vastaan (talvisodassa)
ja kommunistiryssäläisiä vastaan jatkosodassa
Natsismi on kommunismin eräs muoto ja vasliiton kannattama
jossa toki on stalinistien lisäksi myös hippejä,
natseilla ja kommuisteilla oli tuhoamisleirejä,
fasisteilla ei ollut, englantilaiset keksivät keskitysleirit
ja USA:lla oli keskitysleirit japanislaisille, fasisteilla ei ollut
että sellainen historioitsija on Batman
Kesäinen tietokilpailu
Johtava stalinisti, vasliitto
Kuinka paljon ääniä sai Suomen johtava stalinisti vasemmistoliitossa
siis henkilö joka on sokea Venäjän tukija ja puoluejohdon suosikki siinä
mielessä että hän ei ole rivikommunisti
paljonko ääniä EU-vaaleissa?
Vihje, Vantaalta.
Karu totuus, ainoat stalinistit 2000-luvun suomalaisessa politiikassa ovat Perussuomalaisissa. Jos Suomen turvallisuuspoliisi ei olisi täysin korruptoitunut ja ulkovaltojen käsikassara, istuisi puolet persujen eduskuntarymästä nyt oikeudessa syytettynä maanpetoksesta.
ovat jo pitkään toimineet kremliläisen trolliperinteen mukaan. Monet maahanmuuton kanssa tekemisissä olevat virkamiehet ovat saaneet tämän tuta. Kun trolliarmeija ampuu keskityksen sähköposti on tukossa kuvottavista viesteistä. Halla-aho on antanut monta kertaa trolliarmeijalleen tulikomennon:
"Spam and destroy it!"
Kuten täälläkin on usein todettu: Soini itse on punikki, vaikka hänen poppoossaan mellastaakin myös natsisiipi.