Lieksa From Air
kop ja teri
30223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Niinhän tuo kylä näyttää kuolleelta kun aina.
..selvästikin hyvinvointikaupunki koska ei näkynyt pitkiä leipäjonoja kuten Helsingissä tai monissa muissakaan kaupungeissa. Mikäli lukijoiden joukossa on henkilöitä joille käsite "leipäjono" tuntematon, niin voisitte käydä tutustumassa asiaan vaikka Joensuussa. Alempana lisätietoja.
Onko asia ymmärrettävä niin että lieksalaiset sos.huollon ns.työntekijät ovat jalkautuneet jakamaan hyvää ja maukasta puutteessa olevien luokse, sillä olen jostain lukemistani kirjoituksista saanut sen kaltaisen käsityksen.
http://www.jelli.fi/lataukset/pdf/ruokajakelut.pdf
Kyllä Lieksassa on leipäjono.
Olipas kaunista katseltavaa lintuperspektiivistä.
Taitaa olla kuvattuna sunnuntaina...oli tosiaankin ihmisiä/liikennettä vähän.
On meillä hieno ja hyvin hoidettu kaupunki miljöö.
Varmasti tarkoituksella kuvattu esim. aamulla varhain kun on hiljaista. Ihmisiä ja varsinkin mamuja jos luvatta kuvaat ja julkaiset netissä voi olla Nurtsi ovella.
Tonnilla saisi moisen kopterin (LL 5.7).
Ja eikun reunatielle lentelemään.
Mitä pas...n jauhantaa tuo taas on? Liki ainoat ihmiset, joita kauniissa videossa näkyy ovat juuri maahanmuuttajia leikkimässä Rauhalan koulun pihalla.
Joko unohtui keväällinen facebook kuvien tutkinta poliisin toimesta?
Somaleita kuvattu(naamat mustattu) ja kerrostaloja kuvattu. Nurmisella oli rikostutkinta käynnissä niistä. Kylänlahden opisto ja tukipiste siivosivat kummasti tapauksen aikaan mamujen kuvat pois omilta sivuiltaan.
reunatien ghetto ois kiva nähdä
Kyllä vetää surulliseksi tuo autius. Sellaistahan tämä on, ennen juhannusta ja heti Vaskiviikon loputtua.
On suuri sun rantais autius........
Älytkää nyt, että video on kuvattu tarkoituksella sellaiseen aikaan, ettei ihmisiä ole paljon liikkeellä. Lieksassa on sentään yli 12000 ihmistä, että ei se noin hiljaista ole.
enpä tiennyt,että rantalan koululla on noin hieno jalkapallo kenttä.
ihan yllätyin.
T:Lieksalainen
Puhdas ja puhtoinen.
Mutta suomi 24/Lieksa... syntinen ja likainen.
Herrat päättää ja kansa vikisee=kärsii.
......Ja tämäkin ketju meni junttien mamu löpinäksi!Tosi hyvä video!
Sinä olet näköjään sen nussimisen tulos.
Lieksassa ei tarvitse paljoa pintaa raaputtaa niin löytyy jonkin tason sukulainen joka talosta. Simo Hurtan siemen ja muuten ristiin kuksimisen tilastot itää. Kehitysvamma ja skitsofrenia ovat vitsauksia sukurutsauksesta.
Dataako yrittää roikkua rakutuskerhossa. Ai, sulla on uusia lääketieteen tulkintojakin! Kerro kotiseutusi niin minä kerron sen skitsotilastot.
Kuka ja mikä on dataa? Kotipaikkani Lieksa.
No kerro nyt Hoitaja N. ne lupaamasi skitsofreniatilastot minulle, kun pyynnöstäsi kerroin kotiseutuni.
Näin ne parjatut "sisäsiittoiset lieksalaiset" ovat rakentaneet siistin pienen kaupungin, jota kehtaa näyttää muillekin.
Tuo sisäsiittoinen alkaa olla aika yleinen ilmaus ,toivottavasti edes itse tiedät mitä se tarkoittaa,taidat olla aika härski ihminen.helpottiko.
Tuo oli piikki lieksalaisten haukkujille,
Nyt tajusin ,tyhmä kun olen,hävettää,olen pahoillani.
Siinäpä niitä ihmisiä. http://www.youtube.com/watch?v=Wgv-SFG9_lU
Katuremontti on vielä kesken.
Uuutta näkökulmaa Lieksasta,Voittaa 100-0 alapää jutut.
Todella kaunis video. Kiitokset tekijälle. Sanoin kunnan sivut on uudistettu hyvällä maulla.
Tuolla joku toppuutteli, ettei Lieksassa ole näin hiljaista, mutta kyllä on. Jokainen meistä on sen nähnyt. Turistikaudella ja juhlapyhien tienoilla porukkaa on enempi, siis muuallakin kuin yhdellä parkkipaikalla.
Hyvä kommentti. Video on kuvattu usean päivän aikana kesäkuun alussa. Arkipäiviäkin on mukana, koska kauppojen ovet ovat auki.
On muuten saatu jäteläjästä yllättävän nätti. Kadut on kyllä tyhjänä niin kuin ydinsodan jäljiltä. Sitä ei sentään olla osattu kaunistaa.
Miksi lieksalaisten pitäisi olla koko ajan tallaamassa Pielisentietä edestakaksin? Ihan hoopahan se olisi. Tuikitärkeää p-ralliakin ajetaan vasta iltahämärissä. Eläkeläisten kauppavuorokin näyttää olevan ohi, kun ei ole ovien aukeamista jonottamassa ketään.