Arvomerkit

Kernaasti

Onko kernaalilla isommat natsat ku everstikernaalilla ? mites mettäkeikoilla syäksne pakista ?

7

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokka

      Syäppä perse!

    • prikaatin alokas

      kyllä siäl on kolmea ruokaa tarjolla ruokailuvälineet ja pöydässä pitsiliinat ja ruokaryypyt

    • diplomi alokas

      kenut ja everstit syö ihan kädestä eikä pure.

    • Kluutnanti Heppi

      Kärest päivää käristystä ?

    • Telaketjud

      Joo, ihan keskiarvolla ei pysty lukemaan,

    • Piåneeri

      Nähdäkseni ne isot johtajat on useimmiten natsansa ansainneet. Varusmiehet ei aina... Hävittäjälentäjät näyttää olevan automaattisesti jotain yliluutnantteja. Melkoinen arvo vaikka istuskelee siellä kopissa ja lentelee kalliilla leluilla.

      Erikoisjoukoissa on tosimiehiä. Telkkarissa on tullut ohjelmaa erikoisrajajääkäreistä. Jäi mieleen heidän kouluttajansa ylistys siitä että nämä miehet ei tule tänne rääkkäämään itseään puolikuolleiksi rahaa ansaitakseen tai jotakin etuja nauttiakseen, vaan palvelemaan maataan ja ansaitsemaan ruskean baretin. Saivat kyllä kunnioitukseni tuon perusteella. Itse olisin jonkun verran halunnut laskuvarjojoukkoihin, päästäkseni hyppimään ja seikkailemaan kunnolla, mutta nuo heppoiset motivaationi ei olisi kestäneet.

    • AAPPUUUVVVAAAA

      Mä haluun sodeen !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2749
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      28
      2507
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2211
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      2026
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1517
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1373
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1052
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      1004
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      818
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      801
    Aihe