Vapauttaako Viljo meidät lestat lasten

salailuista ?
Tuore uuden Viljo-pomon kannanotto lehissä on lupaava.
Hän esittää ,
että lain mukaan toimittas aina
eli kaikki hyväksikäytöt ja pahoinpitetyt ilmoitetaan poliisille eikä niitä salata
eikä seurakunnan kapineteissa puida.
9137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

muutumassa. KUnhan se saadaan eläväksi uskoksi ja toiminnaksi.

Äänestä

päästä Voittosesta eroon.
Muistataan hänen hyväksyvä asenteensa hyväksikäyttöjen salaamiseen.

Äänestä

iältään ,mutta yli 7-kymppinen kuitenkin.
Ei pääse nuorten höyryt ja uudistaminen liikaa vaikuttaan.

Äänestä

hoitokokouksissa nujerretuilta ja pahoinpidellyiltä.
Että jotain muutosta on tapahtumassa.

Äänestä
  • Onkait se Kummallista kun mennään muuttamaan
    pelisääntöjä Eikä kysytä kaikkien mielipijettä
    Tuommosia sääntöjä mennään tekemään niin eihän
    sitä piikasta saa ennään kun yhenkerran elläissään
    Nehän on annettu anteeksi vanhempien toimesta
    tähänkin asti ja sen pitäs piisata vast edeskin

    Äänestä

pappeudesta ?

Äänestä

Vl-viestinsä on kaksoisviestintää ja vasta nytkö siellä mätä lahkon sisällä on herätty siihen, että heikäläisiä koskee maallinen laki niinkuin muitakin ihmisiä.

Lahkon sisällä vuosikymmenten ajan harjoitettu pedofiilia ja insesti on vaiettu ja vaiennettu ja se on juuri siksi voinut jatkua sukupolvesta toiseen. Jopa itse ylipappi Olavi Voittonen suojeli pedofiiliystäväänsä Vihriälää Oulussa niin, että juttu ehti vanheta.

Nämä toisten ihmisten tuomarit ja itsensä ylentäjät ovat niitä tekopyhiä fariseuksia, jotka kättä heilauttamalla ry:llä saarnaavaat synnit anteeksi ja entinen meno voi jatkua edelleen. "Upotetaan sinne armon mereen."

Äänestä

salattuja lasten raiskauksia ?

Äänestä

oikomista olavin pahojen töiden parissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hyväksikäyttöjen kirjoitti:

salailuista ?
Tuore uuden Viljo-pomon kannanotto lehissä on lupaava.
Hän esittää ,
että lain mukaan toimittas aina
eli kaikki hyväksikäytöt ja pahoinpitetyt ilmoitetaan poliisille eikä niitä salata
eikä seurakunnan kapineteissa puida.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu