Apulaisrehtori aloitti päivän

Ope Oulusta

8

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miehiin menevä

      "Jos Osmium tai Ope Oulusta yritätte.
      Sanon heti alkuun etten ole homo.
      Jos homo seuraa etsitte, olen vääräosoite.

      Menkää homoklubillenne, siellä laisianne."

      Pankkopoika lähetti kaltaisilleen piiloviestin. Ymmärrätte kyllä ;)

    • Rehtori..

      Nyt Rauli lopetat heti!

    • Osmium 76 ei ole milloinkaan mennyt typerien kepureppanoiden tasolle, ei oikealla Osmium 76:lla ole tarvetta, eikä halua painua niin alas.
      Oikea Osmium 76 oli ja on nimimerkkini, mutta sitten joku kepuääliö alkoi käyttää sitä alatyylin törkeyksiä kirjoittaessaan.

      Tämä vale - Osmium 76 ei osaa laskea edes yksinkertaista geometrian laskua, hän tuskin osaa laskea edes pallon tilavuutta, puhumattakaan jos pallon sisällä on joku yksinkertainen kappale, vaikkapa pyramidi eikä edes yksinkertaisia kemian laskuja, tuskin tietää edes yleisimpien alkuaineiden atomipainoja ja järjestyslukuja. Vale - Osmiumin tasoiset kepuääliöt täällä törkeyksiä kirjoittavat, eivät sivistyneet ihmiset, kuten Kapi, Mielipidepankki, Känä, niin ja lasken itseni samaan joukkoon.

      Eivät kepureppanat ole koskaan pystyneet kumoamaan Oikean Osmium 76 esittämiä totuuksia, mutta tappo- muilutus- yms. uhkauksia on tullut onpa kyse sitten Suomen torpparilaitoksesta, Lapuan liikkeestä, IKL:tä, Kekkosen ja Ml/Kepun ruplarahoituksesta ja muistakin Kekkosen epäisänmaallisista konnuuksista tai nyky kepun taloudellisista rötöksistä.

      Kuvaa hyvin saittikepulien tasoa, kun tappouhkauksia tuli minulle, siis oikealle Osmium 76, kun kirjoitin maatalouden saamasta rahoituksesta eläkkeisiin, lomiin la luopumiseen ja sairauskorvauksiin. Otin viralliset luvut mm. Myel:in tilastoista.
      On siinä aihetta tulla tappamaan, muiluttamaan ja "ja rajalle ja potku perseelle" kun koettaa tuoda järjen valoa tyhmyyden, typeryyden ja vihan ja kaunan kovaan ytimeen KESKUSTALAISTEN joukkoon.

      Täällä yksi arv. keskustalainen kertoon kuinka Keskusta on humaani, erittäin hyvin käyttäytyvä jne. Onko edelllä kerrottu käytös sitä? Kysyn vaan.

      Ei alatyyliin koskaan lankea hän
      jolle luoja on antanut enemmän

      • MPP

        Osmo, osmo olet punikkilandian surkein tollisko , sitten kapin jälkeen.
        Mistä teitä ääliö punikkeja oikein sikiää???


    • Sinäkö se oot ?
    • Ei taatusti ole, en koskaan vaivu kepulaisten tasolle.

      Kysy jotakin asiallista, niin vastaan, ei kuitenkaan typeriä Tolliskoljen Totuudentorven, Ilkka - lehden ja muutaman muun kepuänkyrälehden "totuuksia".

      Voisimme keskustalla esimerkiksi maatalouden tuista tai kepulandia elättämisestä rehellisten veronmaksajin rahoista, tai etäläpohjalaisten kepuisänmaallisesta toiminnasta sotiemme aikaan, siis viljanpiilottajina ja mustanpörssin kauppiaina.
      '
      Olen sitä mieltä, että Rakkaan Suomemme tervehdys pitää aloittaa siitä, että:
      - Tolliskomaa itsenäistyy, syöttiläät tehkööt edes vähän elantonsa eteen.
      - Kohtuuttomat elättikorvaukset lopetetaan, yli tuhat miljoonaa pelkästään syöttilään asemaan heittääntyneen maatalouden eläkkeisiin, lomiin, luopumiseen jne.
      Tolliskomaa ja muut surkeat kepualueet ottakaan takaisin Helsinkiin ja muualle pääkaupunkiseudulle tullet syöttiläspummit. Ei näistä ole mitään rehellistä työtä tekemään, mutta menköön sinne mitä ovat tulleetkin, sinne missä isät ja "paappaat"- kin ovat olleet ja ovat rehellisten veronmaksajien elätettävinä.

      • MPP

        Sinä ja laisesi punikit olette aina syöneet veronmaksajien pöydässä, hyvää kotimaista ruokaa, sossun luukulta haetuilla rahoilla.
        Hävetkää laiskat punikit!


    • "Sinä ja laisesi punikit olette aina syöneet veronmaksajien pöydässä, hyvää kotimaista ruokaa,.." Miten suomalainen ruoka on hyvää ja puhdasta kun vertaamme sitä tuontiruokaan?

      Suomen maaperään on ajettu järjettömät määrät esimerkiksi elohopeaa, sen jälkeen kun se on jo vuosikymmeniä kielletty sivistyneessä Euroopassa.
      Joku Itä - Suomen konttiyliopisto painaa syöttiläspaskiaisten totuutta muka puhtaasta suomalaisesta ruuasta. Vuosikymmeniä vanhaa "totuutta" painetaan jatkuvasti. Tässä kepuänkyrätotuudessa oli joskus MTTK:lla kolme koealuetta yksi Italiassa vilkkaasti liikennöidyn väylä varrella ja toinen oli keskieurooppalainen paikka, myös moottoritien läheisyydessä ja kolmas jossakin elättisuomessa kaukana sivistystä ja autoliikennettä.

      Näistä näytteistä paskiaisänkyrät analysoivat vai lyijyn Pb atomipaino 206 ja järjestysluku 82 joka oli peräisin bensiinin lisätystä lyijytetraetyleenistä ja kadmium Cd a 112 ja järjestysluku 48 lannoitteesta.

      Ei Konttiyliopisto analysoinut elohopeaa, joka on kadmiumin sisaralkuaine so. kuluu samaan ryhmään. Tämä koko vuosikymmeniä kiertänyt paskiaisänkyeröiden valhe näyttää typerimmille syöttiläille menevän täydestä.

      Konttiyliopiston suurta, hyvin suurta typeryyttä edustaa hyvin se lehmä, joka piti lypsää antibiootteja ja muita lääkkeitä, ei ollut kuin yhden talven ja Yenkepuänkyröiden suuri menestytys.

      Samoin syöttiläspaskiaiset muistaakseni Joensuun Konttiyliopistossa laskivat liikkeelle oikean paskanaama- kepuli valeen. He kertoivat että Suomessa myytävien vitamiinien pitoisuudet eivät pidä paikkaansa. SYÖTTILÄSPASKIAISET JOENSUUN KONTTIYLIOPISTOSSA EIVÄT OSANNEET EDES ANALYSOIDA NIIN PIENIÄ VITAMIINIMÄÄRIÄ ja saamieni tietojen mukaan heillä ei ollut tietoa, taitoa eikä välineitä näin vaikeiden ja tarkkojen analysointien tekoon.

      Syöttiläät Tolliskomaassa tietysti tietävät tämän ja paljonkin muutakin aivan Älypelin tuoman järjen, tieteellisen tiedon, kokemuksen ja varsinkin rehellisyyden vuoksi, tai takaamana

      Tulooko, tai uhkaako syöttiläsmaan paskiaiset tulla tappamahan kun kerron taas jälleen kerran oikeaa totuutta?.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2191
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      66
      2047
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      389
      1675
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1474
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      925
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe