mä juon. pitäiskö meidän tehdä yhdessä asialle jotain?
juotko liikaa kultaseni?
gfhgfjh
15202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Viina kommentit on nähty, tietämättä totuutta,
on sinulla mikä?
Minulla aamulla hyvä kahvi, ja päivällä usea toisto, ja välijuomana Lidlin sitruuna Saskia
Kumpaa vähennän? Kahvia vai tuota Saskian juomista?
Kerro mitä juomista sinä vähennät.
Minä en juo, kun on pakko käydä töissä eikä mulla olisi rahaa juoda, enkä tykkää krapulasta enkä olla liian sekaisin.
Lisäys: Elämän tuntee herkemmin selvinpäin, en halua sumentaa tätä kokemusta mikä tämä elämä on täällä maapallolla. Joskus voi kyllä olla kiva juoda muutama.
Olen Saarnamies, en käytä Alkoholia ollenkaan. Olen pikemminkin Raittiusmies.
Nyt ensimmäistä kertaa aijon vetää pääni täyteen. Ei varmaan paljon tartte :)
En. Ei oo menny ko 1 likööripullo ja 1 vodkapullo tänään vasta. Mä olin ennen sua raittiina hyvän aikaa. Oon niin heikko etten sun kaltasten iskuja kestä. Täytyy puuduttaa ittens jollain, kun on saanu taas tuta ettei kelpaa muuhun kuin leikkiin.
Huoh! Kultaseni! Tulen surulliseksi sanoistasi ja teoistasi. Et tarvitse Alkoa. Kun olet kanssani. Nostan Sielusi ja Henkesi Taivaisiin. Sisälläsi on ainaiset juhlapidot ilman viinaa. Pyhä Henki juovuttaa Rakkauden Hengellään sinut. Se on Raitista ja Ihanaa. Sisälläsi on elävän veden lähteet, jotka eivät koskaan ehdy.
En juo juuri yhtään juuri koskaan, mutta enpä ole juoppojen kultakaan.
Miks yhdessä jos sä vaan juot? Mä juon noin muutaman kerran vuodessa "liikaa", joten..
jossakin vaiheessa meinasi mennä vähän yli, mutta selvisin siitä paremmille vesille.
En juo koskaan. Tämä on päiväksi poikkeus.
Voiko juoda liikaa, jos ei koskaan humallu?
vatsa turpoaa ja röytäilyttää, kuten tänään kun olen juonut koko päivän. Pakkohan se on, kun muuten ei jaksa. Tänään kun on ollut niin kuuma, olen juonut tuplasti normaalipäivään verrattuna. Kahvin ja raanaveden lisäksi olen juonut tuoremehua kahta eri makua, sitruunan makuista kivennäisvettä, pullotettua vihreää teetä, ison smootien ja nyt tyhjenee kohta 1,5 litran vichy.
Mullahan nuo riippuvuudet ovat hallinnassa silleen, että käytän niitä onnekseni silloin kun sopii. Kenellekään ei niistä saa tulla harmia.