se on ihan saatanan sama, minkä merkkisellä autolla ne on sen kolarin ajanut. Yhtä hyvin olisi voinut olla Tojoda, tai vaikka Renault... Mut niin joo, toista olis saanut työntää ylämäkeen ja toista starttaa apuvirroilla. Hih hih:)
Mutta, onhan se kieltämättä ikävää, että puusilmiä löytyy liikenteestä, myös bemarilla ajavilla
Mutta, onhan se kieltämättä ikävää, että puusilmiä löytyy liikenteestä, myös bemarilla ajavilla
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mutta kun älyttömyys ja Bemarin omistaminen kulkee käsi kädessä. Eihän tuosta onnettomuuspaikasta ole kovin pitkä matka sinne missä BEMARIKUSKI ajoi poliisin kuoliaaksi joku aika sitten.
Näitä aivottomien bemarikuskien tekosiahan luetaan lähes päivittäin lehdistä, milloin on ahdisteltu kanssa-autoilijoita ja milloin sikailtu muuten liikenteessä.
Oikeastaan kuka haluaa olla tekemisissä moisten älykääpiöiden kanssa, jotka automerkkinsä perusteella muistuttavat vaikkapa rikollista moottoripyöräkerhoa.
Totuushan on se, että tämä "bemarismi" tappaa enemmän suomen kansalaisia kuin moottoripyöräjengit yhteensä, eli on kyseessä kansallisesti varsin , merkittävästä ongelmasta, , johon soisi lainsäätäjän jo vihdoin puuttuvan.
Evoluutiohan tuossa vain tekee tehtäväänsä. Estää täydellisten typerysten lisääntymisen.
Pakko vaan todeta, että onpahan harvinaisen härskiä ja julman tunteetonta aivopierua taas täällä. -Toivottavasti menehtyneiden nuorien omaiset eivät näe näitä juttuja.
ei lue tommosen tapahtuman jälkeen,tälläsii juttuja! joku kaveri voi lukea,mut silläki pitää olla sen vertaa järkeä,ettei omaisil mainitse!
Niinkin mutta silti aivan tottakin. Uhkarohkeus ja järjetön käytöns on aina ihmiskunnan historiassa johtanut samaan lopputulokseen.
Ei se tietysti vanhempien, sukulaisten tai tuttavien surua vähennä mutta analogia on kuitenkin hyvin selvä.
Asenne on se mikä tappaa. Ei millään muulla voi perustella koheltamista ja ilman turvavöitä ajamista. Automerkki on sivuseikka.
ominaisuudet on niin huonot, etteivät ne pysy tiellä. Tämä totuus sattuu bimmeri-penaan.
H******n paska auto, ei sillä tee mitää muuta kuin kylvää kuolemaa :(
Prässiin kaikki BMW:t ja kuskeille turbaan!
Ottaako noin koville, ettei ole varaa kunnon autoon kuten uusi bmw, audi tai mercedes?
Käytännössä ala-ikäisille idiooteille kun antaa noin tehokkaan auton ei vikaa tarvitse etsiä peiliä kauempaa.
Alle 30-vuotialla pitäisi olla 100 hevosvoiman rehoraja ja autossa nopeusrajoitin ettei pääse yli 120km/h.
Eli kun alaikäinen idiootti täyttää 30, siitä tulee täysikäinen idiootti, ei kait idiotismi minnekkään yhdessä yössä katoa.
Autoja muuten muitakin kuin nuo natsikinnerit, ainoa että idiootit löytävät useimmin juuri nuo merkit.
oliko tuo rehoraja siis tarkoitit varmaan t,vitsi?sama ku joku uskoo kortin pois ottoon ratis.
"Auto oli ensi liukunut ajokaistalta tienpientareelle, hypähtänyt ojan yli, sitten kulkenut noin viisikymmentä metriä ja katkaisten puun mennessään päätynyt ojan reunalle. Silminnäkijän mukaan BMW oli ajanut hurjaa vauhtia"
jos mulla ois varaa bemariin niin mulla ois heppi tanassa maailmanloppuun
Ei pitäis leikkiä ralli kuskia, kun ei taidot riitä tumpelo teineillä näin siinä käypi ennen pitkään ei se riitä että on syntyny.
Miksei Pleikkari-peleissä ole aivokääpiöitä varten varoitusta, että nämä temput ja ihmepelastumiset ei onnistu oikeassa elämässä tieliikenteessä.
Taas tuhottiin aito M3.
Eihän toyolla pääse noin railakkaasti metsä hallituksen puolelle, pitää olla BMW poweria.