Etsinnän tyhjennys?

WinXP

Miten windows XP:n etsinnän saa tyhjennettyä niin, ettei näytä niitä sanoja joilla on hakuja tehty? "Tiedostonimi tai nimen osa:" kohdassa siis.

Kun asensin SP2:sen ja Windowsin palomuuri on päällä niin Norton ei ole sen jälkeen ilmoittanut murtautumisista, onko ok? Se on kyllä päällä, mutta Win XP SP2:sen palomuuri suodattaa jo hyökkäykset?

5

307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Priva
      • WinXP

        sillä se ratkesi, sitten jos joku vois valaista tuota kysymys nro 2:)


    • pois päältä

      Kun sinulla on kunnollinen norton palomuuri, niin ota XP:n oma palomuuuri pois päältä.
      Ei todellakaan kannata pitää kahta palomuuri tai virustentojunta ohjelmaa yhtäaikaa käytössä koska ne häiritsevät toinen toisensa toimintaa.

      • WinXP

        ei ne ole keskenään ristiriidassa.


      • Fakta tietoa
        WinXP kirjoitti:

        ei ne ole keskenään ristiriidassa.

        >mutta ei ne ole keskenään ristiriidassa.<

        -Kyllä ne häiritsevät toistensa toimintaa!

        Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) -päivityksessä Windowsin palomuuri on oletusarvon mukaan käytössä. (Jotkin tietokonevalmistajat ja verkonvalvojat voivat kuitenkin poistaa sen käytöstä.) Sinun ei välttämättä tarvitse käyttää juuri Windowsin palomuuria; voit halutessasi asentaa minkä tahansa muun palomuurin ja käyttää sitä. Kannattaa tutustua eri palomuurien ominaisuuksiin ja päättää sitten, mikä niistä täyttää parhaiten omat tietoturvatarpeet. Jos haluat asentaa toisen palomuurin ja ottaa sen käyttöön, poista Windowsin palomuuri käytöstä.

        Tuo tieto löytyy:
        >Käynnistä
        >Ohjauspaneeli
        >Tietoturvakeskus
        >Windowsin palomuuri, klikkaa avautuvalta sivulta alaidasta:
        >Lisätietoa windows palomuurista,
        niin siellä lulee tuo ylläoleva ym.tietoa windows palomuurista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5020
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1580
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1159
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1073
    5. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1069
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      997
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      959
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      2
      862
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      759
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      723
    Aihe