Helsingissä on satoja akateemisesti koulutettuja taksinkuljettajia.
Taitaa kouluttautuminen olla yhtä kannattavaa Suomessa
nykyään,kuin kokoomuksen äänestäminenkin.
Mutta,onhan meillä "maailman paras" koulutusjärjestelmä
josta koulutetaan tulevia työttömiä,tai taksikuskeja
Kuskisi voi olla ydinvoimainsinööri
5
96
Vastaukset
- hintti olet
Mikä helevetin kuski, ite minä ajan, taidat olla varsinainen hintinkuski.
- Late Lapista.
Ruotsista otettu mallia jälleen, aikoinaan oli Tukholmalaisissa hotelleissa tiskareina jopa arkkitehteja ja lääkäreitäkin! Tosin ei Ruotsalaisia vaan ulkomaan sivistyneistyneistöä!
PS, Eikä nuo Suomen koulutkaan kovin hääppöisiä ole, kun seuraa noita Suomen kouluista ulostulleiden päättäjiemme toilailuja !
Late Lapista. SSSS Ry!- Haitaketädit
Onhan meilläkin Suomi täynnä somaleja, jotka ovat usein esimerkiksi koneinsinöörejä.
Tietolähteeni on joku haitaketäti, nimeä en muista.
- yksityisyrittäjä
Taksirenkinä vielä pärjää , mutta ajot ovat vain vähenemään päin . Kunhan kehärata valmistuu, niin silloin alkaa pudotuspeli . Invakuljetuksiin se ei pure . Monet tutut isännät jotka ovat päässeet eläkkeelle , ovat sanoneet että pääsipähän siitä joutavanpäiväisestä hommasta . Kuulemma isot yhtiöt pärjäävät mutta yhden tai kahden auton firmoilla on kyykkypäivät .
Suomessa arvostetaan koulutusta niin paljon, että koneinsinöörit elelevät veronmaksajien kustannuksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 342373
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle472106- 442068
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3231863- 1191514
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161435Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71308Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101167- 411065
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii661036