Yrittäjä: Suomalaisille ei työ maita
Paskaduunia
593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Etsin viime syksynä työntekijää peltojenvarsi raivaukseen mutta tuloksettomana. Näyttää siltä että nykyään työtä pitäisi voida tehdä vain istualtaan.
Eikä nyky naiset suostu siivoamaan edes polvillaa lattioita niillä pitää olla kädessä siivousharja. nelinkontin harjoitus olisi aitoa siivoustyötä ja kuntoutuisi
Raivaa itse, saat pitää tukieurot kokonaan itselläsi ja saat hyvän omantunnon ahkeruudestasi! Helppoa eikö totta!
On työvoimapula. Kortiston kaikki vapaat työntekijät ovat kesällä täystyöllistettyjä kesämökeillä ja muilla rakennuksilla. Minäkään en saanut ulkorakennushommiin ketään työkkarin kirjoilla olevaa jokunen vuosi sitten.
Kirjoittakaa työvoimapulasta elokuussa kun silloin on mätäkuu ja nuo on mätäkuun juttuja!