Syökö leoskit myös kastematoja, kun meillä niitä löytyisi kilotolkulla?
Leopardigekon ruoka
5
1849
Vastaukset
- arachno
Kokeile, omani eivät ole syöneet. Tuskin niistä haittaakaan on, sillä monet muut liskot syövät niitä ja esimerkiksi etanoita puutarhasta.
- Leoski
Niitä voi syöttää, mutta gekot ei yleensä sostu syömään. Luonnosta voi gekolle syöttää kaikkea millä ei ole kovaa kuorta, ei pistä, ole karvainen tai myrkyllinen. Mm. perhoset ja heinäsirkat. :)
http://www.herppi.net/ < Tuolta lisää hyvää tietoa ruokinnasta - Tiia123
Heipsis... Voisittekos auttaa muo. Oon ajatellut myös tota leopardigekkoa, siis voiko ne laittaa akvaarioonki jos laittaa erillaisen kannen ja en oikein ymmärrä että muniiko se naaras siis ilman urostakin.... Ja jos munii niin selvätkö munat?? Sitten siitä valauksesta olisi kiva myös tietää ja jos nyt laittaa akvaarioon sellaisen terraario kannen niin miten lamppu kiinnitetään?? Ja mitäs ruoka sille maksais??? Olenko tyhmä jos en tiiä tälläsii?? Mut kiitän jo aluksi vastauksista
- Anonyymi
Hieman myöhässä mutta jos joku muukin asiaa miettii niin gekon voi myös laittaa akvaarioon jos se vain on sopivan kokoinen ja tosiaan pitää olla kansi mistä ilmaa pääsee läpi ja lamppua voi joutua askartelemaan et saa kiinni. Naaras saattaa nuorena munia tyhjiä munia jos ei urosta ole saatavilla. Niistä ei poikasia tule tietenkään kun ei yhdyntää ole tapahtunut. Ruoka ei ole kauhean kallista. Myö tilataan reptile maniacs nimiseltä sivustolta. Tulee nopeasti ja ei oo kauhean kalliita.
- rkoout
Etanoissa on loisia dumass
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544816
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1774328- 1333983
- 673922
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493711Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793528- 993084
- 542905
- 252736
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172524