Olen ymmärtänyt

saa purkaa tunteitaan. Syvin tunteeni on, että olet todella kiinnostava ihminen, Kyllä, kaikin puolin. Meistä tulisi hyvä pari. Harmi, ettei se ole mahdollista.
9109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Aloittajalle tämä viesti. Ilmoita aina myös sukupuoli, kenelle tämän tarkoitit? Hyvä aloitus sinänsä.

Äänestä
  • Tunnisteet ovat turhia täällä. Sen verran olen huomannut. Pelkkä sukupuoli ei kerro mitään, antaa vain turhia toiveita joillekkin. Nimikirjaimet saavat osan porukasta iloisiksi, osan mustasukkaisuuskohtaukseen. Palstalla ei asiat selviä. Tunteita on toki kiva purkaa.

    Äänestä

  • 14+20 kirjoitti:

    Tunnisteet ovat turhia täällä. Sen verran olen huomannut. Pelkkä sukupuoli ei kerro mitään, antaa vain turhia toiveita joillekkin. Nimikirjaimet saavat osan porukasta iloisiksi, osan mustasukkaisuuskohtaukseen. Palstalla ei asiat selviä. Tunteita on toki kiva purkaa.

    Ei se niin kivaa ole.

    Äänestä

  • että täällä kirjoitti:

    Ei se niin kivaa ole.

    Voi se vielä olla jos rakkaus voittaa?

    Äänestä

  • naiselle! kirjoitti:

    Voi se vielä olla jos rakkaus voittaa?

    Rakkauden voittaminen ei välttämättä tarkoita suhdetta. Se voi sisältää monenlaisen ratkaisun.

    Äänestä

Oletko varma, että tuo toinen aattelee samoin? Purkaa palstalla kaipuutaan, joka kohdistuisi sinuun tai johonkuhun muuhun yksilöön? Haluaisi sinut itselleen? Väärintulkintojen mahollisuus on aina paljon todennäkösempi vaihtoehto kuin osuu oikeeseen, niin kauan kuin asioista ei vaan puhuta :)

Äänestä
  • Kerrottu on ja vastauksenkin olen saanut.

    Äänestä

  • että täällä kirjoitti:

    Kerrottu on ja vastauksenkin olen saanut.

    No mitä sä täällä enää sitten tollasta? Kiusatakses? :)

    Äänestä

  • hjjygjhgjjh kirjoitti:

    No mitä sä täällä enää sitten tollasta? Kiusatakses? :)

    Purkaakseni pahaa oloani. Minun tunteeni eivät kuole yhtäkkiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


että täällä kirjoitti:

saa purkaa tunteitaan. Syvin tunteeni on, että olet todella kiinnostava ihminen, Kyllä, kaikin puolin. Meistä tulisi hyvä pari. Harmi, ettei se ole mahdollista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu