Valehtelua Chrysler jarruosista

jarrusatulanmies

Kyselin jarrusatulan mäntiä RG Voyageriin taakse. Ei oota myydään varaosaliikkeissä, saman mafiaketjun maahantuojat. Pitäisi kuulemma ostaa satulat kokonaan 200-300e. Ei saa mistään mäntiä erikseen. Onhan se tietysti näin kun pelkkä mäntä maksaa 5$ kappale jenkeissä. No siihen ei ollut aikaa joten tilasin ne autonvaraosat24.fi:stä, eli virosta. Tämä on vain vinkki saman "kalliin" asian kanssa painiskeleville, saksata löytyy myös. Ai niin merkkiliikkeestä olisi saanut männät 121e kappale...Kyseisessä autossa on siis keraamiset männät, jotka jumittuu lopullisesti uusien takapalojen vaihdon yhteydessä. Joku todellakin käyttää tähänkin remppaan töineen 500e, itsellä kului se kolmekymppiä jarrunesteineen.

Kallis pitää - ei jos vähän näkee vaivaa. Harmillinen juttu suomivoygaeristien kannalta.

8

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jarrusatulamies

      Tarkennus vielä , osoite oli www.varaosat24.com, koodi P425001.

    • Jarrut rempattu

      No kauanko kestää tulla virosta männät? Jenkeistäkin tulee viikossa, tuskin paljon nopeammin virosta?
      Tilasithan teräsmännät, etkä niitä alkuperäisiä phenolic materiaalia olevia?

      • asennettu jo

        2 päivää. En tosiaan voinut ottaa riskiä ettei ehdi ennen lomaa. Terästä on.


    • fdgyuiopåi

      Ostan nykyään varaosat virosta, TOP-parts nimisestä liikkeestä Tallinnassa. Toimittavat postissa palikat suomeen ja jos ostos on yli 150€ niin ei mene postikulujakaan. Itellan auto peruuttaa pihaan parin päivän sisällä tilauksesta.
      Hinnat 25-60% halvemmat kuin suomessa, osista riippuen.
      olen tilannut osia tuolta neljä kertaa ja aina on tullut ne osat mitkä on pitänytkin.

    • €€€€€€€€€€€€€€€

      Hyva hyva ei muuta kuin ostoksille tallinnaan hyva ja halba, suomi olla kallis baska maa

    • kummallinenkartelli

      Kyse ei ole pelkästään hinnasta vaan myös palvelusta - kiitos koivunen ja broman group kun ajatte ihmiset tilaamaan ulkomailta murto-osa hintaan parempaa tavaraa. Jotenkin maahantuojat kuvittelee edelleen olevansa oikeutettuja perimään autoveron varaosien hinnassa katteena. Jotkin hinnat on kymmenkertaiset ja pahimmillaan enemmän.

    • fgnmhjyuk,ilo

      >kiitos koivunen ja broman group <

      Kaikkein hauskinta on se että nuo Virolaiset varaosaliikkeet saattaa ostaa ainakin osan osista just näiltä Suomalaislta tukkureilta. Ilmiö on sama kun kaljan rahtaamisessa, suomalaiset panimot vie oluet lahden taa ja sieltä härmäläiset rahtaa ne halvalla takasin. Me suomalaiset ollaan vuosikymmenten aikana niin nöyryytetty maksamaan kaikesta ylihintaa että sitä lätkitään joka saatanan tuotteeseen.

    • MailOrder

      RockAutosta tulee noin viikossa ja esim. 2001 Voyageriin mäntä n. 5€ ja koko satula halvimmillaan n. 40€ ja rahti vero päälle. Veikkaisin kahta satulaa ja kulut hintaa n. 200€?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2277
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2182
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1488
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      22
      1292
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1242
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      121
      1175
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      959
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      909
    Aihe