Hanhenpaisti

Kyllä on hyvää savustettu Valkoposkihanhi,omenapuun palasilla savustin.Yksi on joukosta poissa Rampsinkarin hanhelasta.
2187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taidan kokeilla samaa. Alkaa ottaa päähän se paskan määrä rannassa.:)

Äänestä

http://terveellinenruoka.fi/taytetty/taytetty-hanhipaisti-resepti/

häh, vastako ootta aloitaneet, mie oon jo vuosia harventant hanhikantaa, siihen hommaan on harpunapyssy etovärkki ei kuulu kun suhaus ja vot siinä se on, meinaan se paisti,puukko käteen ja nylky.ps jäniksen saa samalla värkillä myös patavalmiiksi. jätteet vaan moolokin kitaan, sieltä niitä ei löydy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hanhiboy kirjoitti:

Kyllä on hyvää savustettu Valkoposkihanhi,omenapuun palasilla savustin.Yksi on joukosta poissa Rampsinkarin hanhelasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu