1918

Haluan elää vuotta 1918. Jäin niin paljon kesken.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomalaisten olisi pitänyt jatkaa vapaussotaansa, että olisimme päässeet lopullisesti irti myös toisesta sortajamaastamme eli Ruotsista. Eli olisi pitänyt pistää eräs rälssivähemmistö aisoihin ja lopettaa kaikki sen etuoikeudet.

Äänestä

Nimimerkki aikamatkaaja:

Jos jäit kovin paljon kesken, niin mikä estää sinua kasvamasta täyteen mittaasi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikamatkaaja. kirjoitti:

Haluan elää vuotta 1918. Jäin niin paljon kesken.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu