Äänestä itsesi orjatöihin,

äänestä kokoomusta.
2300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yrittäjällä menee ihan hyvin, eikä se ole mitään orjatyötä. Voin kertoa sen 18 vuoden kokemuksella. En vaihtaisi missään nimessä enää toisen tai kunnan palkolliseksi!

Äänestä
  • lainaten päivän uutista Yleltä:

    "Siimeksen mukaan kuntiin on jo syntynyt
    huonosti toimeentulevien naisten ryhmä,
    joka yksityisesti tekee samaa työtä
    kuin aiemmin kunnan palveluksessa.

    - Jos palveluja aletaan kilpailuttaa,
    silloin pitää hinnan ja laadun lisäksi
    tarkastella myös palveluja tuottavien
    työntekijöiden työehdot, Siimes sanoo.

    Siimeksen mielestä pätkätyöongelman
    rinnalle on nyt syntymässä huonosti
    toimeentulevien naisyrittäjien ongelma."

    Myös:
    http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa/kotimaa.shtml?2004/10/321456

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raivo Rampio kirjoitti:

äänestä kokoomusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu