valkoinen keppi pitäisi olla selvyys sokeudesta näillekkin paskiaisille. Eivätkö sivulliset puuttuneet asiaan vai onko pelko että syyllistytään rasismiin ,joka on tämän palstahäirkön mielestä suurempi rikos kuin Jammun joka tappoi aikanaan kaksi viisivuotiasta työttöä .
Ulkomaan rosvot veivät sokealta mieheltä rahat ja kotiavaimet
Kommari Mari
461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei hätää Vasemmiston Lii tämä vasureitten liitoorava rientää ryöstäjien turvaksi . Tämä sokea jolta vietiin avaimet ja rahat ei liene tämän suojelulun kohde ,Vasemmistolaiseen tapaan syyttäkööt itseään . Äänestäkää Vasemmistoa se on rikollisten turva ja tuki .
Iltalehdessä oli juttu kahvilayrittäjästä joka on myöskin joutunut vainon kohteeksi . Tähänkö on tultu Suomessa poliisia kiinnostavat vihapuheet niihin kyllä puututaan mutta pienyrittäjä lienee lainsuojaton ??????????
Kun otetaan omankäden oikeudet käyttöön kun poliisi on voimaton alkaa kova parku saatte vielä nähdä .
Ilmeisesti Belgialaiset ovat ottaneet nämä keinot käyttöön musiikkia soitetetaan äänekkäästi ja Romanien edustaja totesi täältä on lähdettävä ja vetosi rasismiin tietenkin .ymmarrän tietenkin heidän hätänsä jossain on ihmisen asuttava ,miksei tähän puututa ,onko tämä eu hylännyt nämä ihmispoloiset ?