Mikä mättää

Kysymysmerkkinä

Kertokaapa miehet, varsinkin ne jotka ovat luonteeltaan samankaltaisia... Olen seurustellut saman miehen kanssa jo yli 2 vuotta. Tilanne on ollut koko ajan sama... seksiä ei ole eikä tule kuin max 1 krt /vko joskus jopa vähemmän. Tästä on keskusteltu ja olen myös ilmoittanut selvästi ettei se minulle "oikein" riitä. Mies vaan selittää, ettei hänelle seksi ole mitenkään tärkeää jne. En usko että mies käy missään muualla halujaan täyttämässä, koska siihen ei ole aikaa. Olen yrittänyt vain sopeutua tilanteeseen, joka on minulle täysin uusi. Koskaan ei ole ollut tuollaista miestä, joka tyytyy niin vähään ja se pirskatti soikoon harmittaa. Kropaltani en ole muuttunut mitenkään, koska joku sitä tähän kuitenkin tarjoaa vastaukseksi. Ja tiedättehän sitten miten siinä käy kun mies on viikonkin ilman ja sitten innostuu... enhän mä ehdi mukaan juttuun laisinkaan.

Tässä alkaa jo miettiä että sanooko suoraan että ole sä ilman vaikka elämän tappiin asti mut mä en siihen suostu. On aika ikävää, kun yrittää liehitellä toista puuhiin ja useesti saa pakit. Ei sitä sitten viitsi edes yrittää. Ja pakkien saaminenkin on mulle aivan uus juttu ja se ei hirmusti itsetuntoa kohota.. Tämän asian takia kun ei haluais koko suhdetta heittää romukoppaan, koska muuten kaikki on kunnossa enkä parempaa miestä tiedä. Vinkkejä nyt miehet miten tilanteen vois korjata ees vähän paremmaks!!

7

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfghhh

      Ukkos tumputtaa ja kattoo nettipornoo ennemmin ku nai sua

      • Mikä mättää

        No kiitos vastauksestasi... jos näin kerran on niin mitä hittoa sitä sitten mun kanssa roikkuu jos netti riittää :) Ja mulle on aivan sama vaikka katsoiskin... niin katson minäkin :)


      • Mikä mättää kirjoitti:

        No kiitos vastauksestasi... jos näin kerran on niin mitä hittoa sitä sitten mun kanssa roikkuu jos netti riittää :) Ja mulle on aivan sama vaikka katsoiskin... niin katson minäkin :)

        Mä olen mies ja olen sun kans samassa tilanteessa. Mä olen päättäny et kun löydän sopivan naisen hoida sen kanssa seksi asiat. En ole eromassa kun kaikki on muuten ok.


      • 26.v.aviossa
        volli001 kirjoitti:

        Mä olen mies ja olen sun kans samassa tilanteessa. Mä olen päättäny et kun löydän sopivan naisen hoida sen kanssa seksi asiat. En ole eromassa kun kaikki on muuten ok.

        Seksihän tässä elämässä onkin ykkösasia onneks mulle riittää Se Yks kerta viikossa


    • joku vaan

      Joko pidät rakastajaa tyydyttämässä seksuaaliset tarpeesi (luvalla tai luvatta), tyydyt omaan sormeen tai etsit seuraavan miehen. Et sinä häntä voi millään tempulla muuttaa, hän voisi mutta ei koe siihen tarvetta. Tietysti voit vielä kerran laittaa selkä seinää vasten ja kysyä onko seksiä useammin vai laitetaanko kantapäät vastakkain. Tietysti voit neuvotella luvan itsellesi sekstailla muidenkin kanssa, eli avoin suhde, mutta tuskin hän sinua jakaa haluaa. Suosittelen siis laittamaan kissan pöydälle viimeisen kerran.

    • EinoKaino

      Joillekin se vaan oikeasti tumputtaminen, pelien pelaaminen, nettiporno ym. on parempaa / helpompaa kuin oikea seksi ja kumppanin kanssa vietetty laatu-aika.
      Kaltaisiasi naisia on paljon.

      • Ei se puhumalla parane olen Ollut suhteessa yli 20 vuotta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      118
      7024
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      110
      4782
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      59
      4036
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      13
      3374
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      699
      2125
    6. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      241
      1495
    7. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      66
      1378
    8. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1358
    9. Osaako kukaan sanoa?

      Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j
      Ähtäri
      53
      1316
    10. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      12
      982
    Aihe