Siellä myös Matias Lipasti Ilmajoen Kisailijat.
Matiaksen SM-sijoitukset tänä vuonna:
Junioreissa 5.
Pojissa 9.
Jos pelkästään näitä oltaisiin tuijotettu niin Lipasti ei olisi ikinä edes päässyt MM-kisoihin. Siksi arvostan vastuuvalmentajien näkemystä. Se osui oikeaan!
Poikien MM-finaali
7
301
Vastaukset
- Hyvä matias
Hoida homma kotiin.
Kunpa olisi vastuuvalmentajien näkemys osunnut muidenkin kohdalla oikeaan :( - Eihän kukaan
ole missään arvostellut Matiaksen valintaa.
Nyt sekoitit painijan, olet täällä kuulluttanut kuinka Mikko Peltokankaan valinta oli oikea ilman sm ja pm kisoja koska niin suvereeni sarjassaan ja vastuuvalmentajat tietää, olet hokenut tuota kuin mantraa, No tiesikö ne ? ja muista et ole kirjoitellut Matiaksesta Vaan Mikosta.
Nyt käänsit juttusi yhtäkkiä Lipastiin :D noin niinku ovelasti....Sun kandeis vain hiippailla takavasemalle vähin äänin :DDD
Ps, katso tuolta omat "kirjailusi". :DDD http://keskustelu.suomi24.fi/node/12355014 - Pitkä matka kesään.
Kevään SM-kisoista on pitkä matka kesään. Sen Matiaksen menestys ainakin osoitti. SM-kisojen tuloksiin ei kannata liikaa tuijottaa. Paljon voi painia parantaa jos on nousukunto selvästi tulossa, kuten nyt Lipastilla.
- Aivan totta
Moni muukin voi parantaa ja olla nousukunto tuloillaan, jopa sm kisoissa pärjänneet ;) vai niilläkö se vain heikkenee ?
- Siksi meillä
Aivan totta kirjoitti:
Moni muukin voi parantaa ja olla nousukunto tuloillaan, jopa sm kisoissa pärjänneet ;) vai niilläkö se vain heikkenee ?
on siellä osaavat vastuuvalmentajat. He osaavat katsoa sen kenellä nousukuntoa on ja kenellä ei. He saavat siitä palkankin.
- Hyvä Matias
Siksi meillä kirjoitti:
on siellä osaavat vastuuvalmentajat. He osaavat katsoa sen kenellä nousukuntoa on ja kenellä ei. He saavat siitä palkankin.
Kultaa, hienoa.
http://www.painiliitto.net/fi/component/content/article/794-kadettien-mm-kilpailut
T:Lyttiset vaasa
- eoyhi
Taitavat saada palkkaa oman seuran poikiin panostamisesta,pääasiassa.Onhan mitalit hieno osoitus painijoiden tasosta,mutta taitaa aika harvan seuran poika päästä näyttämään kykynsä uudelleen,jos jossakin kohtaa epäonnistuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1233067EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351445- 1041309
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621037Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1351037Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661027- 60957
- 41767
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22743Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta120730