Kyllä on sitten saamatonta porukkaa ja painii ihan eri sarjassa kun esimerkiksi me mikkeliläiset. Mikä vittu teitä juvalaisia vaivaa? Yksinäisiä sinkkumiehiä näyttäs olevan täynnä koko kylä.. ja kyllä huomaa kun juvalaiset tulloo mikkellii.
Juvan jätkät
bmw91
6575
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Samanlaisia pöljiä ne on mikkeliläisetkin, vielä persaukisempia vain nämä kaupungin elätit. Mikkeliläisethän on maailman pienimmästä suurkaupungista ja sille naureskelevat maailmalla Tyrnävää myöten. Keskenään tuhraavat vieraille kyräillen, joten eipä ole ihmekään kun alkaa banjo soida torin reunalla :)
Nythän siellä pääsee molempien kylien naruranteet mittelöimään naisrintamalla tuolla isossa rokissa, taitaa mennä taasen tumputteluksi kun tummat ja oikeat kaupunkilaiset kantaa leidit telttaansa :)
Mitenhän meni :D
nii, kuis kävi?
Eiköhän ison kaupungin pojjaat vieny voiton
Ison kaupungin pojat saivat toisensa...