Resmaj on ylivoimainen

Kirjoittaja palstalla kapiin verrattuna.
Paloheinän evp:n löpinät omn kuultu tuhannet kerrat samaa jorinaa ja toistoa päivästä toiseen.
Majurin jutut ovat tuoreita, sopivasti huumorilla höystettyjä, niitä on mukava lukea.
1655
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Mielelläni kuulisin lisää majurin kertomuksia Australiasta.

Äänestä

Olen rakastunut resmajuriin

Äänestä

Majurin puuta heinää jutut toki ovat tuoreita, mutta huumori on häneen itseensä kohdistuvaa. Harvoin, jos koskaan näkee itsensä niin pahasti pussiin puhuvaa huuhaakirjoittajaa.

Yst. terveisin nimimerkit
"Kävin Tallinnassa", "Parisen viikkoa Australiassa" ja "Juoksin Kemijärven ympäri".

Äänestä

Nyt tämä molopää-pankkoelätti on nimimerkillä nainen palstalla.

Äänestä

Kapi lymyää naisena palstalla.

Äänestä

Typerää. Vastuutonta. Höppänä ottaa tosissaan ja innostuu siitä. Eikö sinua hävetä, kun kannustat toista nolaamaan itseään lisää. Ei kai sinuakaan naurata se, kun jollakin on lepakoita vintillään.

Äänestä
  • puheenollen ei ehkä sopivin kielikuva ole puhua lepakoista vintillä. Parempi olisi ruuvit löysällä. Onhan hän tekniikan mies. Mutta kun hän on myös sotilas (resmaj) silloin voisi sanoa, että hänellä on ruuti märkää. Olisiko siihen lorahtanut sitä, mitä hällä on päässään?

    Äänestä

Humu-Pekka mutta nyt on tämä Homo-Pekka, jonka morsian tanssii tätien kanssa??

Äänestä
  • Näin on ja ennen oli maalaisliitto, mutta nyt on tämä kepu, jotka molemmat ovat tanssineet Pelto-Eemelien pillien tahdissa.

    Äänestä

  • Maita joissa saa jopa kuolemantuomion homoudesta.
    Suomessa palkitaan kunniamerkein

    Äänestä

  • Harja Talonen kirjoitti:

    Maita joissa saa jopa kuolemantuomion homoudesta.
    Suomessa palkitaan kunniamerkein

    Olisitko enää elossa jos asuisit siinä toisessa maassa?

    Äänestä

  • Harja Talonen kirjoitti:

    Maita joissa saa jopa kuolemantuomion homoudesta.
    Suomessa palkitaan kunniamerkein

    Kepujen ihannemaita?

    Äänestä

poika on taas synkistellyt ainakin monta tuntia??

Äänestä

"Anttila pettää aina!
26.9.2014 13:39
Sirkka-Liisa Anttila on rahanahne p a s k i a i n e n, jota kiinnostaa vain ja ainoastaan omien etujen ajaminen. Mikäli Anttila jää pois eduskunnasta, hänen kähmyilymahdollisuutensa vähenevät. "

Äänestä
  • Vähä-älyinen pankkoelätti on jo ehtinyt kopioida tekstin, joka ei tähän ketjuun kuulu. Eikö tuollainen tyhmyys lainkaan satu?

    Äänestä

Tämä on keskustan palsta.
Ei vihervasureitten, siinä sulle vierailijalle tiedoksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nainen palstalta kirjoitti:

Kirjoittaja palstalla kapiin verrattuna.
Paloheinän evp:n löpinät omn kuultu tuhannet kerrat samaa jorinaa ja toistoa päivästä toiseen.
Majurin jutut ovat tuoreita, sopivasti huumorilla höystettyjä, niitä on mukava lukea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu