Kouvolan talousvirhe - 20 milj. vai oliko se + 20 milj.

376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuossa kokoluokassa tahtoo pyöriä. Eli laidasta laitaan 40 miljoonaa.

Minusta heittoa on liikaa, mutta miten sitä kirjanpitoa voi hoitaa kun ISOT TÄRKEÄT äijänkäppänät ottaa käteistä ilman tositteita tai kuitteja.

Äänestä

Nykyaikaista rikollisuutta. Eihän tällaista saa tapahtua.

Äänestä

Jatkuva olotila kouvolassa. Nykyään vanhat kääkät on niin ylimielisiä etteivät välitä. Helppoa tietysti kun oikeuslaitos on komennossa.

Kouvolan ainoa talousrikoksiin perehtynyt poliisi irtisanottiin kun meinasi Valkealan sairaalakauppa tulla julki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laskukone kirjoitti:

http://velkakello.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu