Pitäisikö tehdä avaus sellaisesta aiheesta kuin

siitä kun ei ole näköjään mitään juttua ollut. Olisi varmaan aiheellinen keskustelu.
7104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No teeppä sellainen avaus.

Äänestä
  • Periaatteessa se on nyt tehty, että miksi roikutaan perässä.

    Äänestä

Osallistun mielelläni!

Äänestä
  • Ja taas lisää pippelihuumoria. Hienoa että tämä huumorinlaji on näin hyvin edustettuna tälläkin palstalla. Alapäähuumorihan on se kaikkein vaativin huumorilaji.

    Äänestä

  • Pia Pimppilström kirjoitti:

    Ja taas lisää pippelihuumoria. Hienoa että tämä huumorinlaji on näin hyvin edustettuna tälläkin palstalla. Alapäähuumorihan on se kaikkein vaativin huumorilaji.

    Mitä? Selitä!

    Äänestä

Kun uusi liikenneministeri on kiristämässä jo olemassaolevaa promillerajaa niin herää kysymys miksei hän kiristä jo olemassa olevaa turvavälirajaa. Peräänajo on Suomen yleisin kolarityyppi, ja niitä korvataan pakollisella liikennevakuutuksella.

Vähän samalla logiikalla pitäisi kaikilla olla pakollinen nyrkinheilutusvakuutus joilla korvattaisiin toisten aiheuttamat pahoinpitelyvahingot? Ei suinkaan kaikki tappele, mutta maksajina olisivat kaikki (alkuvaiheessa 600 euroa vuosi) ja bonuksia kertyy joka vuosi kun ei hakkaa ketään sairaalakuntoon. Ja kun on ollut kiltti 15 vuoden ajan saa hakata jonkun kerran ilman että bonus laskee, ja sen jälkeen on ok hakata joku 4 vuoden välein ilman että hinta nousee.

No, ei kukaan ole ajanut minun perääni, enkä minä todellakaan ole kolhaissut ketään, mutta maksan vuodessa vieläkin yli 600 euroa tuollaista vahingonkorvausmaksua. En siis moiti autoveroa kalliiksi, jos se on 3000 euroa niin se on 200 euroa jaettuna 15 käyttövuodelle...ja vuotuinen vero nostaa sen 350:een. Meillä ei ole erillisiä tiemaksuja.

Äänestä

Ovat aloitekyvyttömiä homoja. Ei osata ajaa, jos ei ole lähellä toisen perää mihin tähdätä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perässäroikkuminen kirjoitti:

siitä kun ei ole näköjään mitään juttua ollut. Olisi varmaan aiheellinen keskustelu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu