ollaan näköjään saatu uusi luotsi

edellisen luotsin persut söi pois kirjoituksillaan viikossa. persut pistivät myös ruuttamopoplutoonan ja lakaisukone armaadan kiusaamaan luotsia. kuulema prätkällä pitkälle luotsi on niuvanniemessä kuntoutumassa persusaitin luotsaamisesta.

onko uusi luotsi persujen jäsen

8

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pannarit lättyyn vaa

      Minusta tietyt nimimerkit esim. juoppopersu ja majava.persu pannit heti ikuisiksi ajoiksi palstalle.

      Syyy;
      Ei koskaan mitään asiallista sanottavaa!

      • Luotsin linjako?

        Juopon ja majavan lätyttämiseen kehittävä viesti saa "asiallisena" jäädä, mutta heitä puolustavat viestit on poistettu?


    • Vladimir Soini

      No ei varsinaisesti mikään uusi luotsi, yritti jo aiemmin toisella nimimerkillä pestissä, mutta täysin asiattomasta sensuurista tuli ylläpidolle niin paljon negatiivista palautetta että sai lopulta potkut. Nyt sitten uusi yritys toisella nimimerkillä.

      Kannattaa ottaa talteen nyt kaikki mitä kerkiää, pian alkaa taas megalomaaninen sensuuri jolla palsta siivotaan kaikesta asiallisesta Perussuomalaisiin kohdistetusta kritiikistä.

    • ULOS RIVOPERSUTTAJA

      Ulrich tämä pejavamarsu
      en eräst pahin sukuelinpostaaja täällä
      Poistata koko sen nimimerkki

      Hyvänä linjana voisi olla, että PERSU-viittaavat nimimerkit kokonaan
      pois

      Peruste
      sana PERSU on kielletty eduskunnassa ja Heinäluoma puhemiehenä on pannut
      oman puolueensa rivon persuttajan Mia - Petra Kumpula-Natrin
      persukielenkäytön poikki

      Eli Ulrcih ULOSTA MAJAVA.PERSU

      • PS-kielentutkija

        Totta, sana "persu" on kuin "perse" ja on siksi loukkaava termi.


    • satasen akka

      Voi hyvänen aika!

    • Näytät tietävän

      Tapasit siellä luultavasti omia kavereitasi, kun noin hyvin tunnut asioista olevan perillä majavanper-se. Mutta sillähän niitä sinun kaltaisia sekopäitä tuntuu riittävän.

    • Luotsi koulutukseen

      Olisi kiva, jos täällä olisi hommansa hoitava ja puolueeton luotsi. Sellaista ei taida kuitenkaan olla näköpiirissä? Jo ihan alkeet on hukassa: palstan aihe on "keskustele perussuomalaisista". Ei "perussuomalaiset, keskustelkaa täällä vaikka Arhinmäestä".

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4453
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3208
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2884
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2677
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2529
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2467
    7. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      14
      2376
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2275
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2055
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe