Saatana 70-luvun yössä soi taas samat puhkinussitut get onit ja muut paskat! Onko se niin vitun vaikeaa käyttää mielikuvitusta biisivalinnoissa, HÄH?
YLE:n musiikkiarkistoa ei käytetä!
Ylenanto
11212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Oli selkeästikin sama biisilista käytössä kuin Entisten nuorten sävellähjassa.
mut ei kuitenkaan Kojo asialla? :D
se on varmaan hietamäki päättäny lomalla ollessaan, että käytä sitä listaa.
näissä erikoisöissäkään toimittaja ei valintoja saa tehdä vaan ne sanellaan ylemmältä pallilta?
tai voihan olla että nuo soittolistat on niin tasapäistäneet tätä varten tehdyt valinnat, eikä luovuutta oo haluttu yhtään käyttää.
Viimeisenä sentään soi melancholy man, eikä nights in white satin, olikohan vahinko?
On se kumma ettei tuolta löydy muuta kuin hurriganesia?
Sama se on tuolla näköratijonkin puolella, eilen näytetty tulee tänään uusintana ja arkisto täynnä sellaista materiaalia jota ei ole nöytetty varmaan vuosikymmeniin, ennemmin katsoisin niitä kuin eilis iltana näytettyjä ja ärsyttää tuo nakki hypäsen naamakin!
Minä ainakin tykkään kun TV5:llä Dawson's Greekin tyyppien naamat ovat leveämmät kuin silloin vanhaan hyvään aikaan.
Tälle on taloudelliset perusteet. Vanhoissa ohjelmissa on sopimukset, joiden perusteella pahimmillaan koko näyttelijäkaartille joudutaan maksamaan palkat uudestaan, jos ohjelma esitetään toisen kerran. Näin Tauno Palolle riittää töitä uusien näytelmien parissa, kun vanhojen uusiminen on liian kallista. Ai niin, Taunohan kuoli jo kauan sitten, mutta palkat kyllä maksetaan perikunnalle.
Musiikin osalta sen sijaan ei ole mitään estettä soittaa harvinaisempaa kamaa. Teosto ja Gramex ottavat rahansa minuuttitaksalla ja se on Hurriganesin levyistä sama kuin muistakin. Ehkä toimittajilta tai heidän esimiehiltään puuttuu musiikillista sivistystä. Ja musiikkipäällikkö Hietamäkikin on muuttunut hieman konservatiivisemmaksi sitten 80-luvun ja Anteeksi kuinka -sarjan.
Niin, eikä tartte jännittää selviääkö ihmiset hengissä kun katsoo tappahai-elokuvaa kuudetta kertaa kun tietää tasan tarkkaan kuinka kenellekin käy. Rentoa elokuva iltaa.
Hai tappa kotona ja puu tarhas.
Se on nykypäivää se että lyhennellään sanoja heh..tappahai, paha peto.
Hoono soomeko syy? Nyt kun on mediavero kaikilla niin sopivaa laitta uusintaa niin tv kuin radio ja katsojat sekä kuuntelija ei voi kiristää sillä että sanoo irti esimerkiksi tv-luvansa. tv-shop joka kanavalle, paistinpannukauppaa kaikkialla, aamusta iltaan välillä taas vaihtelua ja ruutuun höyrypuhdistaja.
Nelosen radioiden uusinnat on ainakin media veron syytä!