BMW e46 jälkiasennusilmastointi

Hei! Ostin tossa vm -99 320i bemarin, jossa ei ole ilmastointia... Olisiko kellään tietoja liikkeistä, jotka tälläisen pystyisi jälkikäteen asentamaan? Tiedän kyllä että ehkä olisi järkevämpää vain vaihtaa autoon, jossa ilmastointi olisi, mutta kyseinen auto on kyllä ikäisekseen niin loistavassa kunnossa, ettei vaihto oikeen innosta.

No mutta.. Onneksi Suomen kesä on lyhyt :)
567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ei onnistu.

Äänestä
  • Kyl sen pitäis onnistuu koska niihin on aiemminki asennettu:D

    Äänestä

Pellen Paja Oy on erikoistunut ilmastointeihin. Sijaitsee Helsingin Roihupellon teollisuusalueella.
Esim. Laakkonen Herttoniemi (BMW) vie auton sinne, jos heille on työmääräys noista.
Joskus muinoin minulla oli E46, jossa oli manuaalinen ilmastointi, jonka halusin automaattiseksi, niin siellä asia hoitui, siten, että siihen tuli alkupäiset BMW osat.
Varmistin vielä asian BMW:n maahantuonnista, että takuu koski tehtyä muutosta ja se oli heille ok. Auto oli siis silloin puoli vuotta vanha.
Hintaa en enää kylläkään muista.

Äänestä

Myy bemus siperian markkinoille siellä ei tarvita kylmäkonetta

Äänestä
  • Suurin osa e46 pemskujen ilmastoinneista on Suomessa jälkikäteen asennettuja. Oli siihen aikaan tehtaalta tilattuna niin kallis varuste, et tuli halvemmaksi asentaa jälkikäteen. Varsinkin kun koko ilmastointijärjestelmä oli saatavana alkuperäisenä varaosana. Päivän työ on asennus ku on kaikki osat ja ohjeet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lämminkuuma kirjoitti:

Hei! Ostin tossa vm -99 320i bemarin, jossa ei ole ilmastointia... Olisiko kellään tietoja liikkeistä, jotka tälläisen pystyisi jälkikäteen asentamaan? Tiedän kyllä että ehkä olisi järkevämpää vain vaihtaa autoon, jossa ilmastointi olisi, mutta kyseinen auto on kyllä ikäisekseen niin loistavassa kunnossa, ettei vaihto oikeen innosta.

No mutta.. Onneksi Suomen kesä on lyhyt :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu