Snowpiercer

traileri3

Ei hassumpi elokuva,mukavia ylläreitä seassa ja upeat erikoistehosteet ja kelvolliset näyttelijät ja hyvä ohjaus.Ajoittain aika raaka,turhaa mätkimistä liian paljon,hieman myös ihmetytti se että mukaan oli ympätty myös väkinäistä huumorintynkää,se vain häiritsi eikä yhtään huvittanut

8

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 65654634653

      Älkää uskoko mediapropagandaa: Snowpiercer on huono elokuva. Erikoistehosteet olivat ok.

    • vuoden parhaita

      Loistava elokuva.

      IMdb:ssä arvosana 7,0.

      • kriitikot...

        IMdb nyt on sivustona mitä on, samoin Rotten Tomatoes. Aivan samalla tavalla siellä piiri pieni pyörii ja ihmiset laukovat kukin omia mielipiteitään elokuvista, kuka milläkin perusteella kuin vaikka tälläkin palstalla. Jotain yleisluontoisia johtopäätöksiä sivustojen arvosanoista voi välillä vetää, mutta ei läheskään aina ja niin yliarvostetuissa kuin aliarvostetuissakin elokuvissa löytyy aina.
        Henkilökohtaisesti sanoisin, että kyllä tuo Snowpiercer oli reilusti seiskaa parempi elokuva; ehkä plus-miinus ysin luokkaa, jos kympin-asteikolla numeroarvosanaa pitäisi lähteä antamaan.


    • TShingtao
    • Observer.

      Aivan hirveää kuraa. Ihmettelen miksi niminäyttelijät ovat moiseen b-luokan tekeleeseen suostuneet mukaan.

    • Katottava tekele

      Ihan ok jos ei muuta kattottavaa ole, erikoistehosteita ei leffassa ollut juuri ollenkaan, tosin eipä niitä mihinkään tarvinnutkaan koska koko homma tapahtui junassa..

    • Kirveitä MitVit...

      Kyseisessä elokuvassa ei kyllä ollut mitään järkeä. Itse antaisin arvosanaksi 2/10 tähteä max.
      Juoni tiivistettynä:
      Pum, räiskis, mäiskis, kirves päähän, hehheh.
      Mielestäni tämä elokuva on täyttä c-luokan kuraa, saattaisipa olla jopa surkein elokuva mitä olen tähän asti tullut vastaan nähnyt...

    • Koreasta_pesee

      Näin elokuvan tänään 1.3.2015 Turun Kinokoplassa. Olen katsonut kolme vuotta Kinokoplan elokuvia, jotka lähes poikkeuksetta ovat valtavirrasta erottuvia, hyvälaatuisia, kritiikkiä kaipaavia mutta kritiikkiä kestäviäkin teoksia. Snowpiercer tekee terävän poikkeaman Kinokoplan tuttuun laatuun. Snowpiercer on valmistettu valmiiksipureskeltujen Hollywood-action -pläjäyksien ystäville, sellaisille, jotka pitkästyvät niissä elokuvissa, joissa on syvyyttä, ajatusta, järkeä, huumoria ja draamaa sulassa sovussa. Snowpiercer on paitsi Kinokoplan erehdys, kerrassaan haukotuttava ja tahatonta hymyilyä aiheuttava tusinasontafilmi. Turhauduin elokuvan näkemisestä niin, että tekisi mieli juoda lähimuistini pois näin sunnuntai-iltana. Suosittelen filmiä ainoastaan Finnkinon myydyimpien elokuvien ystäville.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      83
      2475
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1311
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      905
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      100
      749
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      30
      743
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      696
    Aihe