Omistan Citroen Xsaran, jossa on lähetymässä 100 tkm:n huolto ja nyt kyselisin Teiltä asiantuntijoilta kyseisen huollon tekopaikkoja sekä pääkaupunkiseudulla että varsinaissuomessa?
Itse olen kysynyt kyseisen huollon hintaa Olarin Vehosta ja omasta mielestäni hinta on kohtuuttoman korkea siellä (550€), joten olisin kiinnostunut tietämään mistä päin löytyisi ja minkä hintaisia kyseiset muut huoltopaikat olisivat.
Itse olen kysynyt kyseisen huollon hintaa Olarin Vehosta ja omasta mielestäni hinta on kohtuuttoman korkea siellä (550€), joten olisin kiinnostunut tietämään mistä päin löytyisi ja minkä hintaisia kyseiset muut huoltopaikat olisivat.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Minun -00 Xsaran huolto maksoi 435€.
Vihdin autotalo, Nummela. Sisälsi hihnan vaihdon.
8-venttiilisen hinta.
16-venttiilisellä kalliimpi.
Tarkennusta vielä tuohon autoon.
Auto on siis Citroen Xsara Break exclusive 2,0 16V. Vuosimallia 2001.
Itse käytän Rekaraa herttoniemessä. Hinta ja huollon laatu hienosti kohdallaan ainakin minun kohdallani. Ainahan eriäviä mielipiteitä löytyy tästäkin, mutta kertokaapa paikka mistä ei löytyisi?
http://www.vantaanautokorjaamo.fi/
En minä sitä huoltoa kysellyt ;)
Turussa Ritiko Oy Rieskalähteentiellä.
Turusta pohjoiseen, Virttaalla, Sitronen. www.sitronen.fi
Molemmat pitkän linjan Sitikkakorjaamoita.
juuri tuolla Vantaan Autokorjaamolla. Samanlainen auto ja sama huolto, 404 euroa, sisälsi siis hihnanvaihdon. Raitisilmasuodattimen olin juuri itse vaihtanut, joten sen vaihtamatta jättäminen pudotti hintaa parikymppiä. Pieni, eikä mikään erikoisen tyylikäs paikka, mutta homma toimi ja hinta oli kohdallaan.
Tuusulassa Auto-Centre
Omat kokemukset ainoastaan hyviä
Suosittelen
Älä ainakaan vie teboilille Myllypuroon. Huolto ei ole paikalla kun sovitaan ja saapuu miten sattuu!Tosi amatöörimäistä!
Ei voi suositella millään!!
Hyvää palvelua saat Autohuolto Holmbergilta puh 040 5389279. Voi olla että saat ajan vasta reilun kuukauden päähän.
itse autossa on vain yksi huoltoa ja jatkuvaa korjausta vaativa paikka ja se on etu ja takakilpien välissä oleva ikäänkuin "tyhjä" tila, no joku kirkasotsainen propelihattu saattaa änkyttää, että sehän on sitikka no sitikkapa hyvinkin...just joo.
https://www.romuauto.fi/?gclid=CNGIpdyIlqwCFe4mtAodmDm9OA, tuolla ne huoltaa yli 50tkm ajetut ranskis autot niinkuin pitää ja edullisesti
olet sinä sitten hassu.