Valheellisilla kirjoituksilla yritetään Keskustasta tehdä pettäjä. Nämä on kuitenkin valheita, joita kok/lipin potrukka keksii kun vaalipäivä lähenee.
Keskusta on entistä parempi.
Niin on.
Keskusta on entistä parempi.
Niin on.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mene sinä potrukka päiväunille. Eikö sitä kiljua ole kaadettu jo tälle aamulle tarpeheksi kurkusta alas. Tulet sitten illalla Kerimäen kirkon taakse kustailemaan parsaa.
kepua äänestäviä kylläkin vetää retkuun mennen tullen ja palatessa.
Kepun kannalta pelottavan monet niistä, jotka viime EK-vaaleissa antoivat äänensä kepu-ehdokkaalle, ovat kertoneet kuvitelleensa uuden , "ei-Lipposlaisen" politiikan puolesta, mutta pettyneensä raskaasti.
Millä keinoillahan kepu aikoo höynäyttää äänestäjäkuntaansa seuraavissa eduskuntavaaleissa?
Keskusta on turvallinen ja inhimillinen.
Keskusta on entistä parempi.
tuollaisilla sloganeilla siis kepu aikoo höynäyttää sinunlaisiasi seuraavissa EK-vaaleissa?
Eipä ole kaksiset eväät.
Eihän noita sloganeita usko kuin tavallista yksinkertaisemmat ihmiset!
Kuten sinä.
Eikö vain?
...
Matti "metalli" Putkonen, sanonnan "isä", on julkisesti lieventänyt sen muotoon:
"Keskusta pettää MELKEIN aina".
...
Demarit valehtelee, kieroilee ja puhuvat toisista pahaa.
Demareihin ei voi luottaa.
- Keskusta ei petä ketään.-
Ei petäkään, enää. Kun kaikki tietävät millainen se on ja osaavat pitää varansa.
- Keskusta on entistä parempi. -
Siihen nyt ei paljon tarvita. Ei se silti vielä lähelläkään muita puolueita ole, sellaista, jota sivistynytkin ihminen kehtaisi sanoa kannattavansa.
- Keskusta on entistä parempi.-
On se nyt vähä parempi, kun kapi-Korhonen sai lasoli-Hietasen säikähtämään ja siivoamaan vähän suutaan.