Stefun tuulitunnelilta vaikuttava systeri on nyt Isabelkan kanssa. Isabelkan isä veneilee ja mitähän äiti duunailee? Bailaa Essin kanssa vaiko lähti jo keikalle? Onko sillä ylipäätään keikkoja? Vai joko lähti Ibizalle?
Isabelkaa hoitaa nyt täti
#hoitotäti
21827
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Makaa kiskoilla suruaikaa poseeraten.
Reps.
stefulla on kiire viettää polttareitaan ja nyt ei enää face pauku ja soi! =)
martina kuvauttelee itseään tyran rumissa uimapuvuissa
ties mihin tarkoituksettomaan tarkoitukseen
kauheen sureva tää isosisko... ei huolen häivää
ja isbekin päässyt kuviin
#taas alko kuvasota
Martinan lapsellisuus on uskomatonta. Kaasupullon äo.
Tallinnaan asti Stefulle tekeen taidekuvia. Eihän sitä voi kakkoseksi jäädä kun toinen bailaa Ruotsissa asti.
Ennen vanhaan kuoleman jälkeen suruaika oli vuosi. Maailma muuttuu... sisko kuolee ja seuraavalla viikolla otetaan jo alastonkuvia #hotstuff#
Nyt se on jo rakastunutkin:D
Niin siihen kuvassaoöevaan koiraan, pöljä.
Ennenvanhaan oli ennenvanhaan. Pitäisikö hänen pukeutua säkkiin ja ripotella tuhkaa päällensä? Olette te naurattavia.
Ymmärrätkö sarkasmia, pöljä?
Ei todellakaan, mutta ehkä auttaa vaikka läheisiä hautajaisjärjestelyissä tai tukea muuten, eikä ottaa alastonkuvia ja maata rannalla postaten #minä#minä#minä#kuvia...
Mara muistas siskopuoltaan poseerauksilla. Kortetyyliä...
Mara tekee Tuksut eli tahkoaa siskon kuolemalla. Tosin Mara ei myy suruaan suoraan kuten Tuksu "surukeikoillaan" ja usein toistuvilla Julia-pörinöillään Facessa: Julia halusi että muutamme Amerikkaan, Julia unissa, Julian usko, Julian ristim Julian takki, silkkiruusut Julian haudalla ym. jne. Mara ei tuo samalla tavalla siskoaan julki mutta suree häntä julkisesti. Alhaista huomionhakua näiltä turhilta julkimoilta.
Jos Maran "tähdittämä" hengenpelastusleikkiohjelma lähetetään Maran törttöilyistä huolimatta, ennen ohjelmaa Mara sitten tulee ulos joka tuutin haastiksissa että "omistan ohjelman kuolleen siskoni muistolle".
Ja ennenkuin väkäleuat alkaa ilkeyksiään suoltaan niin kerron, että menetin oman siskoni toissa vuonna. Paksunsuolensyöpä uusiutui. Ikävoimään jäivät puoliso, kolme alaikäistä lasta, vanhemmat, sisko ja veljet... Läheisen kuolema sattuu oikeasti. Jokainen suree tavallaan, mutta harva hakee siivellä itselleen huomiota.
Mutta hänhän onkin uuden seiskan mukaan surunmurtama
Ennenvanhaan oli ennenvanhaan. Mutta nykyäänkin voi hieman miettiä tekemisiään kun joku on menehtynyt.lähipiirissä.
Tottakai elämän pitää jatkua, mutta olisi malttanut edes odottaa bikinikuvien yms. kanssa että toinen on edes mullan alla.
Tässä se itsekeskeisyys ja normien ja arvomaailman vääristyminen taas nähtiin. Bileetkö seuraavaksi?
Tuntuu siltä, että palstalaisia hänen tulisi tukea, koska kannatte näin suurta surua . Teidän mielipiteittenne mukaanko hänen tulisi elää?
Mara elää aivan omissa fantasioissaan. Kv-maailmoissa...
Kuvauskeikkaa pukkaa Tallinnassa asti.
SITÄHÄN VARTEN IHANAT TÄDIT ON! ETTÄ VIETTÄVÄT LASTEN KANSSA AIKAA :) ONNELLINEN TÄTI :)
JOTKUT ÄIDITKIN HOITAVAT LAPSIAAN
Lisääntymisen pitäisi olla luvanvaraista. Lapsia tehdään, mutta niin mieluusti muiden hoidettavaksi tyrkätään että vanhemmat saa tarpeeksi lomailla, harrastaa tai bilettää. Kyllä sen on äitien ja isien velvollisuus yhdessä huolehtia lapsistaan. Vastuuntuntoiset vanhemmat elävät lasten ehdoilla, lapset otetaan huomioon kaikessa. Lapset otetaan mukaan lomalle, yhdessä harrastetaan jne.