Moi!
Onko vinkkiä mikä on vikana kun Chrysler Grand Voyagerin takaluukun solenoidi ei toimi kaukosäätimellä eikä takaluukun napista?
Irroitin solenoidin ja se toimii hyvin jos antaa virtaa. Lukko toimii. Kaukosäädin toimii kanssa, sisävalot syttyvät kun painan takaluukun avausnappia. Ovet ja muut toimivat kaukosäätimellä hyvin, takaluukun lukitus ei.
Oletan, että johtoja pitkin signaali katkeaa matkalla keskusyksiköstä (?) takaluukun solenoidille. Onko jossakin sulake? Johto poikki? Kaikki näytää äkkiseltään katsottuna tip-top kunnossa olevalta.
Kaikki ideat vastaanotetaan kiitollisuudella vastaan.
Kiitos jo etukäteen!
Grand Voyagerin takaluukun solenoidi :(
nisupulla75
2
616
Vastaukset
- Hyppysähköä
Veikkaisin, että johto on poikki siitä mistä se menee korista takaluukkuun.
- nisupulla75
Ahaa - hyvä idea!
Onko mitään tietoa siitä, että meneekö piuhat jotenkin näin:
(takaluukun nappi) -> (keskusyksikkö tms) -> (takaluukun solenoidi)
Silloinhan tuo korin ja takanluun välinen johto poikki -teoria voisi toimia….
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432917Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423582661Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta592612- 422293
- 251763
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251669- 481546
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa691500- 1001480
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391425